| igori001 a întrebat:

Salutare dragi prieteni... povestea mea cam asa este. am prietena si o iubesc cu adevarat si din toata inima, dar ea nu ma crede zice ca e dezamagita in mine ca eu nu o iubesc am dezamagito de tot prin faptul ca am sunato pe alta, zice ca eu no iubesc daca sun la altele dar faptul ca eu n-am avut nimic cu persoana data care am sunato doar am vb putin si atit. e spune ca nu ma crede de loc. vrea sa ma lese eu fara ea nu pot ajutati-ma va implor cum sa fac sa ma creada si sa no pierd. cum sai arat asta ce sa fac. si mai zice ca ea vrea ca eu sa fiu gelos sa o tin din scurt, eu pin acum o lasam mai libera sa se distreze sa iasa dar nu-i aratam cas gelos si zice ca si asta este o problema ca nu tin la ea. acum am rugato sa-mi mai dea o sansa ea nu prea vrea am zis sa se gindeasca i-am dat o saptamana. ce sa fac cum sa o recuceresc cum sa o fac sa ma creada ca tin la ea, caci intr-adevar tin la ea. va rog ajutati-ma nu vreau so pierd inseamna ft mult pentru mine. si problema ca ea este la o distanta mare acum vine peste o luna acasa. cum sai arat cum sa fiu mai gelos dati-mi sfaturi va rog scuzati de categorie. dar am mare nevoie de sfaturi poate voi aveti mai multa experianta va rooog mesc mult

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Dar de ce ai sunat-o pe alta? De ce daca zici ca o iubesti pe ea? Si mai spui ca nu ai nimic de a face cu aceea.Atunci de ce? Asa ai simtit? Eu cred ca ti-ai dat seama ca o iubesti atunci cand ai vazut ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine, cand ai vazut ca esti pe cale sa o pierzi.Vad ca intrebi cum ai putea fi gelos. Daca ai vedea-o pe ea cu un alt baiat, cum ai reactiona? Ai lasa-o? Ti-ar pasa? daca nu ti-ar pasa, ar insemna ca nu o iubesti.Ea de aceea iti spune ca ar trebui sa fii gelos.Crede ca tie nu iti pasa de ea,ca nu o iubesti.Fa-o sa inteleaga ca o iubesti asa cum spui, arata-i! Nu mai vorbui cu altele, acorda-i ei mai multa atentie.Caut-o! Sun-o! Trimite-i mesaje, vorbeste cu ea! Explica-i! Ea a facut asta pentru ca e geloasa, pentru ca ii pasa de tine si te iubeste. Vrea sa fii doar al ei si nu poate suporta gandul ca mai vorbesti cu altele chiar si la telefon.Insista sa vorbesti cu ea.Iti spun eu ca te va ierta, dar sa nu mai faci asa ceva pentru ca la un moment dat o sa o pierzi de tot.bafta!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca te-ar iubi ar avea incredere in tine si nu ti-ar cere sa faci atatea schimbari in personalitatea ta.

Daca o sa-i pui limite si vei deveni posesiv (in aparenta, caci tu NU esti asa) sigur o sa iti reproseze ca nu ii dai libertatea de care are nevoie.E genul de femeie mereu nemultumita.

Tu trebuie sa o faci sa inteleaga ca ai incredere in ea si de-aia ii acorzi mereu credit.

Eu zic sa trecila urmatoarea, caci cea ce aveti voi nu e o relatie sanatoasa.Ea nu cred ca te iubeste.

| igori001 explică:

ALEXA... eu si inainte o iubeam ft mult dar am facut o prostie ca am sunato pe asta. sincer imi pare rau pentru ce am facut. dar vreau sa repar greseala mea si sai arat ca ea este pe primul loc. dar nu stiu ce sa mai fac. mesc mult de sfat.

| giulia_6149 a răspuns:

Un pic complicta.Dar totu se poate regla.Poi ca sa ii arati ca o iubesti, trimitei mesaje zilnice, sa vada ca te preocupi pentru ea sau ca te gandesti la ea.Aratai ca ea e cea care o pretuiesti cu adevart fa' ca toata atentia sa cada asupra ei.Lasa mesjele telefoanele de la altele pentru ca asta fetelor nu le place daca a vazut ca tea sunat sau tia trimis mesaj deja gata sa taiat firuu.nu mai are incredere. Cum poti sa fi gelos? sinplu.pai o vezi ca un baiat sau vezi ca vb ca unu sai ca ii trm mesaj.intreabaa cinee ee? ee? dc vb ca el? e de la tine d la scoala? a deci ma inselii bnn laughing care sa sune un pic amuzant dar care sa fie adevrat. sper sa mearga succes! :*

| BuddyBreakThough a răspuns:

Daca nu te crede inseamna ca ea nu te considera o prietena adevarat...prietenii adevarati se cred intre ei orice ar fi...bafta in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu cred ca nu te merita.
Stiu ca nu-ti convine ce zic dar asa nu merge.
Bafta in viata, o sa ai nevoie!