| ApolloO0 a întrebat:

Dupa voi, ce credeti ca inseamna sa fi >romantic?:

Răspuns Câştigător
| Marrythenight a răspuns:

Buna.
" Romantic e atunci cand te gandesti la placerea persoanei de alaturi, fara sa te gandesti la tine ".
Pentru mine cuvantul romantic defineste iubirea/respectul fata de partener/a, gesturi simple, dar frumoase, sa ma alinte, sa vina cu idei mai putin obinuite, de ex. sa ma duca intr-o vacanta pe o insula pustie, doar noi doi. Asta ar fi ceva romantic pentru mine happy

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Întrebarea mea preferată...O să răspund din punctul meu de vedere, aşa cum văd eu lucrurile.Pentru mine, romantic înseamnă spontan.Nu e ceva planificat,e ceva care vine într-un impuls de moment.Un exemplu...Să dansezi în plină stradă, încât toată lumea să creadă că eşti nebun, să stai cu braţele dechise la o ploaie caldă de vară, să fii tandru, să spui ce simţi. Femeile adoră partea cu florile.Aici câştigi teren. Dacă vorbim de o cină la lumina lumânării, urmată de o baie cu petale de trandafiri şi 2 pahare cu vin, ai pus punctul pe i.Pentru mine, să fii romantic înseamnă să fii spontan.Ce îţi trece prin minte la momentul respectiv.Sau poate ceva ce ai vrut mereu să faci, dar nu ai avut ocazia. Unii ar considera asta de modă veche, în special puştoaicele noastre care îţi încep viaţa sexuală de pe la vârsta de 11 ani. Dacă arunci o privire la toate întrebările, o să vezi că majoritatea sunt legate de asta.Deci,ai o şansă la un milion să fii romantic.Pentru cineva care să merite.Deci,mult nororc! Şi o dimineaţă plăcută!

| fuzzer a răspuns:

Nu mi-am pus niciodata o asemenea intrebare, in fine.

Prin "a fi romantic", pricep, a intelege persoana iubita si a-i acorda timp, atentie. Aratandu-i anumite sentimente care le nutresti fata de ea.

Romantismul in general se manifesta prin afectiune, in alte cazuri prin bmw-uri si bijuterii, depinde de situatia financiara a fiecaruia.

Răspuns utilizator avertizat
| MariusGomoi a răspuns:

Sa fi langa persoana iubita la bine si la rau, sa o intelegi, sa ii fi fidel

| Meaningful a răspuns:

Romantic inseamna sa adormi si sa te trezesti langa aceeasi persoana zi dupa zi.
Romantic inseamna sa luati impreuna decizii de viitor.
Romantic inseamna sa uitati de lume si sa mergeti in sanul naturii.
Romantic inseamna sa o privesti si sa vezi in ochii ei copiii vostri.
Romantic inseamna sa iei asupra ta responsabilitatea de a conduce atunci cand cealalta persoana s-a ratacit.
Romantic inseamna sa declari lumii intregi ca ea e aleasa/el e alesul.
Romantic inseamna sa fii curtat zi de zi si in fiecare seara sa zambesti gandind la saracele/saracii carora a trebuit sa le spui : Imi pare rau, Iubesc!

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Romantism = cand ti se umple inima si ti se goleste mintea!

| maria546 a răspuns:

Romantic... pentru mine e ceva ce nu poti defini! happy