| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Este normal ca după actul sexual prezervativul să fie ud la exterior? Precizez că partenera era virgină. După terminarea actului sexual am observat că în rezervorul prezervativului era puțină spermă. Nu am ejaculat în el. După terminare am mers la baie și l-am verificat umplându-l cu apă, acesta fiind perfect intact.
Întrebarea este de ce era prezervativul atât de ud la exterior și cam în cât timp îi vor dispărea durerile partenerei mele? Precizez că nu i-a curs deloc sânge.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este cel mai normal.N-ar fi fost normal sa fie uscat si nici macar actul sexual nu ar fi fost posibil,daca nu exista lubrifierea, e fiziologica.
Acest lichid apare atat la femei(in cantitate mai mare) cat si la barbati in scopul lubrifierii naturale.
Sunt multi care cumpara lubrifianti ( exista in comert) tocmai din acest motiv, sa se asigure ca actul sexual va decurge lin si lins ca un mecanism bine uns.
Deci, lichidul din afara prezervtivului provenea de la partenera ta.
Lichidul din interiorul prezervativului provenea de la tine, si tu ai un lichid-se numeste lichid pre ejaculator- care apare ori de cate ori esti excitat.Rolul lui este de a lubrifia, astfel incat actul in sine sa nu fie dureros.
Durerile partenereu tale vor dura exact pana cand ii vor trece si nu glumesc.
Fiecare organism se reface in timpii lui, nu exista o regula.
Iar precizarea ta, e absolut inutila, sangele la dezvirginare nu e obligatoriu!