| Modx a întrebat:

Salutare la toti! Am si eu o problema. De vreo 1 luna si ceva sunt indragostit de o fata. O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum sa-i spun. Am vorbit cu ea pe messenger chiar si despre dragoste si mi-a zis ca nu are prieten. Dar eu nu i-am spus ca o plac. Nu stiu ce sa fac! dati-mi un sfat. sa-i spun direct sau sa o invit undeva, sa ne plimbam prin parc eu stiu... Mi-e frica sa nu ma refuze. Orice sfat e binevenit fie bun sau rau.

PS: sunt baiat am 16 ani

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Cred ca faptele ar trebui sa spuna mai mult decat cuvintele. Poate si ei ii place de tine dar este mult prea timida ca sa faca primul pas si asteapta sa il faci tu. Ceea ce ar si trebui! Invit-o prin parc mai ales ca s-a mai incalzit, faceti poze, radeti, aflati mai multe unul despre celalalt si intr-un moment de "pauza" te poti apropia mai mult de ea si ii poti spune ca o placi foarte mult si ti-ai dori sa fiti mai mult decat prieteni, iar apoi sarut-o.
Nu iti fie teama de un refuz. Este clar ca si ei ii place de tine sau poate chiar mai mult. Daca nu ar fi fost asa, cu siguranta nu ar mai fi vorbit atat de mult cu tine. Hai, curaj! Gandeste pozitiv si chiar o sa fie totul bine!

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ar fi mai bine să îi spui.
Acum,cât este singură.
Înainte săvină alt băiat şi să ţi-o sufle de sub nas.
Ar fi de preferat să fii mai romantic.
Caută locul şi momentul potrivit,în care să te simţi tu în largul tău,să-i poţi vorbi deschis.
Şi să nu ai reţineri, când vine vorba de a spune ce simţi.
Fii deschis faţă de ea, fiecare cuvânt contează.

| Elena1234456 a răspuns:

Frica de refuz va fi mereu prezenta.Dar daca nu risti, nu castigi! Incearca.

| Carmen a răspuns:

Lasati messengerul! invit-o la un suc, la o plimbare si discutati...

| alina44 a răspuns:

Eu sunt fata, am 16 ani si sunt indragostita de un baiat de aceeasi varsta. Si,mi-as dori ca el sa ma bage in seama,sa gaseasca orice subiecte sa vorbim,sa ma invite in parc,sa ne plimbam,sa vorbim,sa-mi fie alaturi atunci cand am nevoie. Cred ca asta ar trebui sa faci si tu. Iesiti afara,plimbati`va,radeti,glumiti,simtiti`va bine si ea isi va da seama. eventual,poti sa.i oferi o floareelove struck sau sa ii spui cateva vorbe frumoase; x dar nu multe, pentru ca apoi o sa creada ca vrei sa o cuceresti doar cu texte invatate de pe net. cel mai important este sa fii tu. sa faci ceea ce simtilove struck o sa fie bine. de fiecare data, dragostea invinge. ai grija de tine:* si de viitoarea ta prietena. te-am pupath:*

| Fresh a răspuns:

Ma eu sunt mai mic ca tine am aproape 15 ani dar am avut destule probleme / noroace laughing cu fetele.deci sunt bune ambele idei dar eu te-as sfatui sa o chemi sa va plimbati prin parca doar voi doi pentru ca asa va veti cunoaste mai bine si nu ai de unde sa stii ce se v-a intampla. Daca te va refuza nu te lasa batut.mergi mai departe, plus ca daca a spus ca nu are prieten e clar ca te vrea. daca e fitoasa si iti spune texte de genul nu o sa fiu niciodata cu tine sa nu-ti para rau, ea nu te merita.dar fa asa cum ti-am spus si o sa fie bine. aaa si sa o faci sa rada dar nu prin glume proastewinking bafta happy