| Tâmpea a întrebat:

Salutare lume! Dacă vreți să citiți, citiți mai departe deoarece am de gând să vă scriu mai jos povestea de dragoste a unchiului meu, din care nu am înțeles aproape nimic big grin. Nu știu ce să fac, cum, etc. Poate aveți voi mai multă minte! Spuneți-mi vă rog... Ce părere aveți?

Deci, povestea:

Unchiul meu, (care are 34 de ani), s-a îndrăgostit acu' 2 ani de o fată care avea în jur de 16 ani. Au avut o relație în anii ăștea, dar el a lăsat-o pe ea, deoarece ea era îndrăgostită de alt băiat, care avea în jur de 20 ani. Ea s-a despărțit de acel băiat și a umblat cu alți băieți, ca să îl facă pe unchiul meu să o vrea înapoi, din câte am auzit.
După ce s-au despărțit, unchiul meu a căzut într-o depresie (pe) care o mai are și acum. Tot a încercat să îi scrie, s-o sune și să o roage să se împace. Ea și-a schimbat numărul de telefon, l-a blocat pe Facebook, etc. El și-a făcut alt cont de Facebook (fals), ca să vorbească cu ea. Toate bune și frumoase până când cred că s-a dat de gol. De atunci, fata l-a blocat.
Câteodată, el îmi mai cere mie să vorbească cu ea de pe contul meu și după șterge conversațiile, dar le-am citit de multe ori. Cam așa îi scrie el: „Te-am văzut cu X pe drum. Da de ce? " „Împacă-te cu mine că...", etc.
Tot mă roagă în unele zile să-i scriu să se împace, dar eu nu știu ce să fac. Nu știu cum să-i scriu fetei. I-am scris crăciunul ăsta sărbători fericite, etc și ea mi-a urat la fel. Dar nu știu ce să fac. Să îi pomenesc de el?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e logic ca fata aia nu-l vrea de ce tot insista aiurea? Nu rezolva nimic, aia doar rade de el si e mandra ca are pe unu de 30 care e in limba dupa ea. Unchi-tu e luat de prost grav

| mihai69 a răspuns:

Vezi de ale tale.
Unchiul tău e suficient de major ca să-și rezolve singur treburile.

| Emma30555 a răspuns:

Dragoste cu forța nu se poate, asta trebuie sa înțeleagă el, iar cerșind iubirea cuiva te face cu atât mai mult sa te îndepărtezi

| Crackman a răspuns:

Regula de aur.
Nu te implica, mai ales in balarie de asta.
Acuma trebuie sa ii spui lu ruda ta ca dupa atata timp tipa se *** din placeresi abia pe la 26 cauta un prodt sa o ia de buna.
Oricum... nu te implica este parerea mea iar el sa caute una... sa aiba o viata macar normala ( chiar daca gaseste proaste, nebune, mamici singure ) asta este adevarul.
Iar daca o fata se simte cumva... asta este adevarul nu exista dragoste adevarata.

| Tâmpea explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri! Nu știu ce răspuns să îl declar câștigător, dar totuș, merci!