| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Mai aud din cand in cand prin societate ca fetele vor baieti buni, sa nu bea, sa nu fumeze, sa aiba joburi bune, etc.
Ei bine eu am un job foarte bun, studii superioare, nu am vicii, nu beau, nu fumez, sunt politicos, ma port frumos. Sunt un fel de individ ideal pentru societate, sa zic asa. laughing
In ceea ce priveste aspectul fizic, nu sunt gras, arat ok, lumea imi face aprecieri.

Si cu toate astea, femeile nu apar in viata mea. laughing E adevarat, ca eu nu fac primul pas. Imi place sa fiu abordat. Mi se pare ca ofer prea multe incat sa fiu nevoit sa agat si de aceea imi place sa fiu "agatat". Ma gandesc cateodata ca nu au curaj sa ma abordeze. Poate par prea ideal si se gandesc ca nu m-as uita la ele. Nu stiu ce sa zic...

Voi ce credeti? De ce un baiat cu job stabil, studii, comportament placut, aspect fizic ok, duce lipsa de domnisoare? happy

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Daca imi era frica sa abordez o fata, intrebarea suna altfel. Vorba ta, suntem anonimi si nu am de ce sa ma feresc, nu?

| Sofer a răspuns:

Doar asta știu femeile sa aștepte sa fie abordate. Dacă le abordezi. Gata ești obsedat sexual și mare refuz. Aștept hate de la voi prințeselor.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai fi intr-o tara mai individualista poat ar merge dar in Romania nu prea vezi fete care sa faca primul pas, toata se astepta sa fie abordate. Nu vezi cate intrebari sunt pe aici cu fatuti care mor doar sa zica ala ceva, saracele sunt balta dar nu ar face primul pas nici batute. laughing

Ce mai poate fi la tine e limbajul tau non-verbal, daca nu arati o disponibilitate pentru interactiune nimeni nu te va aborda nimeni.

| Emazio a răspuns (pentru ancaval):

Vremurile alea au trecut, s-a vrut egalitate, acum o avem. Nu exista egali unde ne convine si atat. Egalitatea vine cu partile ei bune si cele rele, asteapta tu sa te bage unul in seama si dupa sa nu zici de ce esti nefericita, cand puteai sa te bagi in seama fix cu barbatul de care iti place.

| Emazio a răspuns (pentru Violleta2022):

Cata dezinformare, eu zic sa citesti despre obiceiurile de imperechere la oameni acum mii de ani cand spui tu. Cand femeia era un bun de schimb, sau cand era promisa la nastere... Si daca tot vrei sa o dam pe natura asa cu masculin, atunci nici sa nu ai o problema cand un barbat umbla dupa mai multe femei, asa ca in natura.

| Emazio a răspuns (pentru AngelErmin):

E o asa adunatura de misogini si incuiate pe site-ul asta...

Răspuns utilizator avertizat
| kinderman a răspuns:

Iti lipseste curajul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Esti depasit de realitate baiete.
Asteapta tu sa sara femeile pe tine, ca sar doar curvulitele, nu cele serioase si pentru cateva tavaleli te bucuri ca le ai in pat, dar nu o femeie serioasa sau cinstita.
In ce priveste faptul ca barbatul umbla cu mai multe femei, doar curvarul umbla, nu "toti barbatii".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Ce treaba are imperecherea animalelor cu noi, oamenii, care suntem rasa superioara, care gandim, care ne folosim creierul ca sa luam decizii...
Nu crezi ca esti misogin dupa raspunsul jignitor, oferit la adresa femeilor?
Chiar te-au refuzat toate femeile, de esti asa de pornit impotriva lor? Oare de ce?

| Emma30555 a răspuns (pentru Emazio):

Degeaba impui tu egalitate dacă fetele nu vor sa abordeze băieții fiindcă sunt destui care le abordează pe ele, în sensul ca totuși moda asta nu a trecut. Pur și simplu, în continuare sunt băieți care abordează fete dar dintotdeauna fata a făcut un prim pas subtil, adică a dat curaj băiatului în sensul ca i-a zâmbit, sau i-a dat de înțeles ca îl place dar propunerea nu poate veni de la ea, daca el nu face nimic după semnalele ei pentru ea e clara treaba, ori nu o place ori nu e pregătit de relație

| Emazio a răspuns (pentru Violleta2022):

Cand mai dezmeticesti viața poate mai vorbim, omul este dual, are natura animalica precum si cea rațională. Ce e aia rasa superioară, uite din cauza astora ca tine a aparut eugenia si genocidul, astia cu rasa superioara. Singurul lucru care ne deosebește de animale este ratiunea. De unde ai dedus tu cu mintea aia scurta ca am zis eu ca femeia este sclava barbatului?
Toti suntem egali, la fel si in ceea ce privește curtatul.

| Emazio a răspuns (pentru Emma30555):

Persoana inconștientă esti, probabil si analfabeta funcțională. Daca ai citi comentările ai vedea niște adevăruri dureroase despre băieți, ce se intampla cu cei timizi de exemplu? Stam asa in ignoranța noastră si asteptam sa ne bage in seama unul.
Sau crezi ca atunci cand te nasti ca baiat te învăța toata viata sa bagi fete in seama, fara sa ai propriile tale lupte interioare in legatura cu asta.
Încă exista cum ai spus si tu băieți care baga in seama, dar incet incet fete baga si ele in seama. E o norma care deja se schimba vizibil, ca ambele sexe sa bage in seama. Sau sa inteleg ca femeile au un handicap si nu sunt pregătite de viata reala, de a aborda si ele barbati... Bine ca nu gândesc toate femeile ca tine, ca ar fi jale.

| Emma30555 a răspuns (pentru Emazio):

Eu nu sunt inconștiență nici nu înțeleg de ce ai folosit acest cuvânt eu ți am relatat cum e de fapt în realitate, fetele se pot baga în seama dar niciodată nu o sa facă ele curte băieților, e jenant, poate o fata mai tupeista cu un băiat timid, dar o fata de calitate, frumoasa deșteaptă nu va face avansuri unui băiat, cel mult ii va da semnale, îl va baga în seama, va râde la glumele lui, dar acum nu se pot inversa rolurile. În viata cei curajoși au mai mult de câștigat, ți am zis fetele au inițiative dar nu pot compensa rolul unui bărbat, dacă el e pampalu ce sa i facă ea? Dacă e doar timid, ok, poate fii, dar dacă fata ii da semnale, vorbește cu el, îl baga în seama, ce sa faca mai mult?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emazio):

Ce viata sa "dezmeticesc" mai baiete, am peste 50 si sunt maritata.
Constat ca ai venit aici sa jignesti femeile, probabi pentru ca esti ori incapabil sa satisfaci o femeie.
Te sfatuiesc sa-ti vezi de lungul nasului, inainte sa jignesti!