| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,
O intrebare scurta!
Dacă ea este virgina iar el i-a băgat degetul pentru ca ea nu vrea încă pe bune, ea se mai considera virgina?
Adică e virgina pana o face pe bune sau dacă au făcut chestia asta se poate spune ca și-a pierdut virginitatea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la aceasta intrebare este un cat se poate de categoric : DA, ea este si va ramane in continuare VIRGINA chiar daca ''pasarica'' ei este masturbata intravaginal atat de ea cat si de o alta persoana.
Fetele isi pierd virginitatea in momentul in care intretin primul act sexual din viata lor si anume sexul de dezvirginare, moment in care himenul este atins de penisul si pe urma barbatul baga/ introduce penisul in vagin.
Prin masturbarea intravaginala a ''pasaricii'' se poate intampla ca uneori/in anumite cazuri sa se produca procesul de DEFLORARE a ''pasaricii'', dar in niciun caz nu se produce AUTOdezvirginarea. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea este virgină pînă o face pe bune cu un penis real.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, mai este inca virgina fiindca de la joaca cu degetul nu se poate produce dezvirginarea!
"Virginitatea" dispare la primul sex cu penetrare atunci cand se produce si deflorarea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca este virgina.

| Emilian65 a răspuns:

Virginitatea la fete si la baieti se pierde in urma penetrarii vaginului fetei de catre penisul baiatului.