| Raducu505 a întrebat:

Salutare, prietena mea e virgina(eu am mai întreținut relații sexuale cu alte fete) va dați seama ca urmează " deflorarea" întrebarea e cum trebui s-o fac fără sa o las gravidă, adică na se poate de virgină cu prezervativ?
Ca am tot auzit ca înainte de ejaculare pensiul secreta asa numitele "lacrimi" care conțin spermatozoizi, ar fi prima data când dezvirginez pe cineva și nu vreau sa risc sa o las însărcinată.

7 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca tu ai mai facut sex, nu stii ce trebuie sa faci, cum sa te protejezi?
Crezi ca doar daca e virgina o poti lasa insarcinata?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate deflora cu prezervativ. asa si este indicat de altfel.
Folositi prezervativul intotdeauna, ca ala sta perfect lipit de penisul tau, ca a doua piele si nu are de ce sa afecteze vaginul fetei au sa incomodeze la sex. Prezervativul este indicat la sex, in toate situatiile!
Interesant este ca, ai avut sex fara protectie cu altele si poti avea deja boli cu transmitere sexuala si ar trebui sa te gandestis erios sa faci niste analize medicale si pe viitor, sa nu faci nici o partida sxuala fara prezervativ, ca sa nu regreti cand vei descoperii ca ai SIDA, hepatita B sau C, sifilis, samd.

| Emilian65 a răspuns:

Nu uita sa te protejezi daca nu vrei sa devii curand tatic.

| sofisis a răspuns:

Nu numai ca se poate dezvirgina cu prezervativ, este chiar INDICAT sa folosesti prezervativ. In afara faptului ca protejeaza, ajuta si la lubrifiere. Nu risca pentru ca femeile pot avea ovulatie spontana la dezvirginare si deci pot ramane foarte usor gravide.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Protejați-vă dacă vrei să nu o lași însărcinată.

| vampyremisa a răspuns:

Daca ai mai avut contacte sexuale ar trebui sa stii ca prezervativul este singurul care te protejeaza de sarcini si transmitere de patogeni. normal ca poti prima data sa o faci protejat. recomand sa nu o faci niciodata fara decat daca nu ai decis cumva ca vrei copil.