| An89 a întrebat:

Nu am o menstruatie regulată, așa că de multe ori îmi dau seama când sunt în perioada fertilă în funcție de secreția vaginală. În ultimele 2 luni am avut ciclul de 31 de zile. În zilele 23, 24, 25 ale ciclului am întreținut relații sexuale neprotejate, dar fără ejaculare în vagin. Nu sunt 100% sigură că nu au existat spermatozoizi, chiar dacă iubitul meu a urinat, sau spălat înainte. Acum mă aflu în a 31-32 zi ce ciclu, nu prezint niciun fel de simptom de sarcină. Mă doare burta și simt că "îmi curge" că și cum mi-ar veni menstruatia. Care sunt șansele să fi rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

. Acum mă aflu în a 31-32 zi ce ciclu, nu prezint niciun fel de simptom de sarcină.''
In schimb se poate aprecia/considere ca in mod aproape sigur ti-au aparut simptomele premenstruale din moment ce afirmi :
,, Mă doare burta și simt că "îmi curge" că și cum mi-ar veni menstruatia.''
,, Care sunt șansele să fii rămas însărcinată?''
Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa poata exista o sarcina formata si instalata in uterul tau, in conditiile precizate se poate aprecia ca efectiv ar putea fi in jur de 0 % (zero).
Se poate aprecia ca in mod destul de cert/sigur, toate contactele sexuale au fost intretinute la multe zile (6-7 zile) dupa ce s-a terminat perioada fertila, cel mai probabil in zilele care apartin de perioada de infertilitate absoluta a ciclului menstrual. Multa sanatate!