| krystyana a întrebat:

Se poate sa raman insarcinata daca am intretinut relatii sexuale in tmpul menstruatiei folosin prezervativ? Este o problema daca am continuat actul sexual pentru cateva secunde(20) dupa ejaculare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
pentru ca ai facut de mai multe ori sex si ai facut si an timpul menstruatiei

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu, stai linistita.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu. Pe langa ca erai in timpul menstruatiei, mai era si prezervativul. Nu cred ca va nici o problema.

tundenana
| tundenana a răspuns:

M-a apucat rasul pe bune... da cati ani ai oare? inca un copil care face sex si habar nu are de consecinte... si mai stii si ca a tinut 20 sec dupa... l-ai cronometrat? eu zic ca data viitoare cand o faceti... si esti la menstruatie sa il pui pe el sa isi puna 2 prezervative atunci va fi sigur... nu vreau sa fiu nici ironica nici fara bun simt dar ...totusi... suntem aici sa ajutam oamenii? la intrebarea asta ar trebui sa stii raspunsul... tinerilor inainte sa va incepeti viata sexuala ...mai puneti niste intrebari ici colo...

| cami_6226 a răspuns:

Nu se poate asa ceva, te ai protejat cu prezervativul si in al doilea rand in timpul menstruatiei nu ramai. din prima zi de menstruatie numeri zece zile, in aceste zile nu vei ramane insarcinata. urmatoarele zece zile sunt pericol si in cazul in care folosesti prezervativul si continui fara prezervativ dupa ce a ejaculat e foarte sigur sa ramii, pentru ca spermatozoidul este activ timp de 24 sau 48 d ore nu stiu sigur, asa ca ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci in timpul menstruatie este sanse sa ramai, prezervativu se poate rupe si sa ramai...

| valeryu a răspuns:

in timpul menstruatiei nu poti ramine gravida, chiar daca folosesti sau nu prezervativ.