| angel70530 a întrebat:

Salutare prieteni, am o problema, de doua saptamini iubitul meu si-a gasit un job, care este o companie, a bagat in ea 2000 de dolari, adica a bagat toti banii care i-a avut si nimic nu ii iesa din asta, trebuie sa mai caute niste ban i pentru a se intretine, nu are nici un ban la el, si plus la asta la bagat pe fratele sau, eu am dorit sa il ajut cu o suma de bani, insa parintii mei mi-au tinut morala ca cum el a putut cere de la mine bani, si ca ne stim de 4 luni si deja cere bani de la mine, dar eu nu il pot auzi cum sufera, nu maninca normal, nu se odihneste normal, acum si-a gasit o garsoniera dar pina acum a umblat cu inoptarea pe la amicii sai, intr-o seara cind l-am telefonat mi-a zis ca doarme intr-o incapere unde miroase a deseuri si plapuma cu care se inveleste mirosea a sperma, e dezastru, deci ii este foarte greu, toate rudele cu care el a vorbit, s-au intors cu spatele la el, dar eu nu il pot ajuta cu nimic, pentru ca parintii mei nu ma lasa, as vrea sa fac niste bani dar nici nu stiu cum sa ii fac, va rog ajutati-ma ce sa fac, cum sa il incurajez pe el, imi fac griji pentru el, as vrea sa imi dati niste sfaturi. Astept, Va rog mult. dau funda pentru sfatul cel mai bun.multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| koopman a răspuns:

Pai pacat ca nu s-a documentat, dar cei care se ocupa cu astfel de treburi(firmele) care promit ca daca bagi bani si chestii faci inzecit si mda, se numesc Brookeri, te fraieresc de bani, daca vrei sa fi cu el, te sfatuiesc sa intrebi o matusa sau ceva care te-ar ajuta si ti-ar fi alaturi mai mult ca parinti tai si chestii sa stea acolo, la acea ruda o perioada de timp. in cazul asta ai putea sa stai si cu el.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lasa-l sa se chinuie, el a vrut, stai si priveste daca vrei sa faci bani vinde maculatura, fier vechi si sticle de plastic