| blazedit420 a întrebat:

Se pare ca ma confrunt cu o mica mare problema. Incep prin a va spune ca sunt clasa a 10 a si pana acum nu am avut nici o prietena(au existat insa cateva tentative ). Ieri,cand ma intorceam de la liceu am observat o fata in autobuz si pur si simplu m-am blocat. Era perfecta. Ne am uitat de cateva ori unul la celalalt. Am vrut sa merg la ea,insa m-am simtit rusinat, nu as fi stiut ce sa ii spun. speram la fiecare statie sa nu coboare. Intr un final a coborat in penultima statie, iar eu in ultima(cele 2 statii sunt la distanta de vreo 200m ). Imediat ce am coborat m-am uitat sa vad in ce bloc locuieste, dar disparuse deja. Cam am idee pe unde sta. Problema e ca nu stiu cum sa o contactez. Pana acum nu am mai vazut o, deci presupun ca e clasa a 9a asa ca am cautat o in grupurile de boboci de la liceele din zona pe Facebook,insa nu am gasit o. Am incercat si pe Instagram,pe siteurile liceelor,nimic. Din moment ce era in autobuz in acelasi timp cu mine presupun ca avem un program asemanator, cel putin miercuri.
As vrea sa stiu cum as putea sa dau de ea, si in cazul in care o vad iar, ce sa i spun. Mi a ramas intiparit in minte chipul ei, nu am mai patit niciodata asa ceva.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AGreatMan a răspuns:

Sincer,mi s-au intamplat lucruri asemanatoare in metrou, deci stiu cum e happy
Sfatul meu, incearca sa iei autobuzul la aceeasi ora ca atunci cand ai vazut-o si e imposibil sa nu o mai intalnesti. Daca o intalnesti, nu te duce sa te dai la ea sau sa fii ca golanii care cred ca orice fata trebuie sa le cada in brate...Incearca sa te imprietenesti cu ea si vezi ce iese dupa.
Bafta!

| Stephan142 a răspuns:

Pai...cred ca te-ai indragostitlaughing.Am 17 ani si nu am avut prietena pana acum(doar tentative).Nu stiu ce poti sa ii spui.Te duci la ea, o saluti frumos si intrati in vorba(cred ca e mai bine fata in fata decat pe Facebook). Daca ai vazut-o azi in autobuz ar trebui sa o mai vezi si urmatoarele saptamani(ai rabdare).Eu am un deosebit talent de si gasi oamenii pe Facebook si iglaughing). Daca esti din Brasov poti sa imi dai un mesaj pe Instagram(@stefan.142).Poate reusim sa dam de ea.Bafta!happy