| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU happy
Am 20 de ani si sunt impreuna cu un baiat de 30 de ani. Avem impreuna 9 luni de cand suntem impreuna. Il iubesc foarte mult, desi unii se opun acestei relatii. Il iubesc sincer, fiind dispusa sa fac orce pentru el... insa problema este ca parintii mei se ocup, adica ma vad deja maritata.
Ma mai cert cu el, adica este putin incapatanat si ma face sa sufar. adica imi lasa un gust amar. Desi sunt de 9 luni cu el nu vreau sa ma culc cu el, adica eu sunt virgina si nu vreau sa fac dragoste cu el fiindca apoi nu stiu ce se intampla, nu am atata incredere in el. El mi-a cerut asta iar eu am amanat. ce sa fac? este prea mare de mine? sa ma culc cu el? sa imi dedic viata lui (are intentii serioase). astept raspunsurile voastre. Multumesc!

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunteti amandoi suficient de maturi ca sa hotarati singuri,parintii ar trebui sa se rezume la un sfat bun,la o parere justa si sa va lase libertatea de alegere,cum o sa va asterneti,asa veti dormi.
Cat despre ce anume sa faci,ai rezistat atata fara s-o faci si bravo tie,asa ca,mai rezista putin, mai bine sa te roage el pe tine, decat sa ajungi sa-l rogi tu pe el.
Nu ai inca incredere in el, te certi cu el, este incapatanat si te face sa suferi....cred ca e cam riscant, cu toate intentiile lui bune, sa dai curs rugamintilor lui.
Sa ai grija de tine.Ca si pana acum!

| mgtow a răspuns:

E prea mare pentru tine aici ai gresit ca te-ai incurcat cu omul nepotrivit. Cauta unu cu o diferenta de 3 ani cel mult sa fi si tu om normal intro relatie.

| Prezidentul a răspuns:

"Intentii serioase" are oricine, cand e vorba de... Tu ai ales, tu risti...

| DiannaDia a răspuns:

Fă ceea ce simti!

| neutrino a răspuns:

Indiferent daca te vei culca cu el sau nu, viitor cu el nu vei avea.

| doctorandus a răspuns:

Asta e: daca ajungi la 40 de ani si esti tot virgina, o sa-ti para rau ca n-ai acceptat sa faci sex cu el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca nu esti pregatita, daca nu ai incredere il el eu zic sa mai astepti.Virginitatea o oferi cuiva in care ai deplina incredere.
Nu e vorba ca prea mare pentru tine! Dar am o intrebare:La 30 de ani nu are nici o obligatie? Nu are sau avut sotie/copii? Pun pariu ca spune ca divortat! Gandeste-te putin si la acest aspect!

| zurick a răspuns:

Aceasta este doar alegerea ta. Daca tu chiar il iubesti nu stiu de ce te-ar deranja, dar depinde de ce simti tu.

| Oana92 a răspuns:

1. Diferenta nu este chiar asa de mare, mai ales ca tu esti deja majora. La restul intrebarilor poti raspunde doar tu...

| ღNuTzAღ a răspuns:

Salut.Daca crezi ca merita sa faci acest pas important in viata ta cu iubitul tau, de ce nu? Bafta, ai grija de tine:*
P.S virsta nu conteaza, stiu cupluri si cu 14 ani diferenta..si sunt fericiti impreuna si casatoriti.

Răspuns utilizator avertizat
| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai draga mea nu trebuie neaparat sa faci un copil te protejezi is medicamente is prezervative..totusi ai deja 20 de ani esti majora eu zic sa faci dragoste cu el si dupa aia daca te va parasi inseamna ca nu te-a iubit niciodata

| DomnişorulDorel a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat te asteapta pana ce esti tu pregatita dar trebuie sa fi constienta ca el isi face ''nevoile'' in alta parte