| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa va cer si eu parerea in legatura cu o viitoare relatiie.Deci plac 2 fete una dintre ele este un stil mai rebel iar alta este... o fata normala si linistita.Ei bine eu ma simt atras de ambele insa nu stiu pe care sa o aleg din moment ce ambele ma "completeaza" mai mult sau mai putin.Voi ce ati face ati alege fata rebela chiar daca voi nu aveti aceelasi comportament?(eu ma tem si de un refuz din partea ei pentru ca sunt mai timid) sau ati alege-o pe cea cu care stiti ca aveti o seansa si care tine la voi?

Răspuns Câştigător
| Nico9 a răspuns:

happy Gandeste-te cu care din ele ai mai multe in comun, care din ele te face sa zambesti, care din ele iti e mai apropiata. Ai zis ca esti timid. Ce vei face cu "rebela"? Vei sta cu ea la nesfarsit ca iti e frica sa-i spui ca nu se mai poate? (In cazul in care veti fi impreuna) Daca nu poti sa alegi intre ele, chiar si dupa ce ti-am dat sfatul ala de sus.
Ia-o asa:
1.Le privesti in ochi, si alegi cea mai calda privire.
2.Incearca sa iti dai seama de sentimentele lor. happy Poate ca gresesc si eu. Nu stiu. In preajma cui te simti mai in largul tau?

14 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

In cazul tau as sta cu cea cuminte. In cazul meu le-as incerca pe amandoua(nu ma refer la ce te gandesti tu). happy
Incearca totusi si cu cea rebela. Viata pana la urma e un joc. Joaca-l cum vrei. Nu te teme de un refuz. Probabil ca daca e mai tupeista va aprecia macar ca ai avut "nucile" sa o intrebi. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Eu as alege pe fata cea cuminte!winking Fata rebela hmm, asa-si-asa, pentru ca fiind rebela, s-ar putea sa te insele putin. Mie imi plac fetele dragute! Sper ca te-am ajutat! O zi buna!

| Irinukka a răspuns (pentru anonim_4396):

happydragut

| anonim_4396 explică (pentru Irinukka):

happy Multumescwinking

| kteichd a răspuns:

Alege-o pe cea cu care te simti mai bine, ai incredere in ea si restul

| NnDWtf a răspuns:

Pe aia cuminte, aia rebela te poate insela/parasi dupa ceva timp.
Oricum, nu stiu ce varsta ai, dar ca sa-ti dau un sfat pe viitor din propria experienta:
Fetele cuminti sunt c*r*e in pat, si asta e bine.
Fetele "rebele" de obicei sunt rusinoase, nu au idee despre ce trebuie sa faca.

| madalinamadu a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege-o pe cea care tine la tine, degeaba ti langa tine o fata care nu simte nimic pentru tine si sa ajungi in cele din urma sa suferi... Orcum faci cum vrei.Bafta!winking

| BlakeLively a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege fata care stiu ca o iubesc cu adevarat, nu una care sa isi bata joc de mine. Incearca sa te imprietenesti mai bine cu amandoua, asa le vei cunoaste mai bine si vei sti cu cine te simti mai bine.

| Sylvye a răspuns:

Alege fata pe care ai inceput sa o placi ultima, pentru ca daca intr-adevar o placeai pe prima, nu te mai simteai atras de cealalta.

| StEfaNnnN a răspuns:

Mulțumesc mult pentru sfaturi am făcut asa cum ați spus voi iar azi a fost una din cele mai fericite zile din viata mea, va mulțumesc enorm :X

| anonim_4396 explică (pentru StEfaNnnN):

Deci cu cine esti happy?

| StEfaNnnN a răspuns:

Sunt cu cea "cuminte" happy O alegere minunata big grin

| ssc a răspuns:

Salut tizule! am fost in aceiasi situatie am ales-o pe cea rebela si acum regret enorm asa ca alege-o pe cea cuminte. parerea mea. bafta