| Dony20 a întrebat:

Doresc pareri sincere din propria experienta referitor fetelor!
Sunt baiat am 22 de ani!
Am o colega la munca de 20 de ani si ea are si un copil!
Ea este singura aici!
Am vorbit intamplator pe Facebook de cateva ori si am aflat ca a lasat-o prietenul ei de cand era insarcinata!
Problema este ca eu m-am atasat de ea vazand-o la servici, chiar imi place si am inceput fara sa vreau sa am sentimente pentru ea!
Nu stiu ce m-a atras la ea, dar as vrea sa uit de ea!
Ea de cand a facut un copil nu a mai avut nici o relatie.
Pe Facebook cand vorbim, vorbim dar sec..., iar la munca nu ne vedem mereu, problema e ca am semne de intrebare cu fata asta!
Vad pe Facebook mereu postari ca sufera si ca vrea pe cineva langa ea, cu fostul nu se mai impaca, nu il poate ierta!
De fiecare data cand ne vedem la munca mai mult de un buna si asa cu jumatate de gura nu prea ne dam!
Eu sunt o fire mai timida ma pierd usor ma intimez, ma inrosesc!
Astazi ne-am vazut la munca, erau mai multe persoane in jur si cand m-a vazut am observat ca s-a intors cu spatele si a plecat repede! Fara sa imi dea nici macar un buna!
S-a rusinat de mine?
Ce inseamna asta?
Este timida sau inseamna doar un "pleaca de aici!"
Recunosc ca am fost putin insistent, i-am mai dat un like, un comentariu la o postare din cand in cand, dar am zis sa nu par chiar dezinteresat!
Nu stiu ce sa cred!
Fuge de mine sau ce se intampla! (Chiar vreau sa stiu!)
Nu vreau ceva de viitor cu ea, doar mi se pare simpatica si vreau sa o cunosc mai bine sa fim prieteni!
Sunt o fire sociala de asta nu inteleg acest semn!
Uneori imi zice buna, dar asa de abia aud cu jumatate de gura, uneori fuge de mine! Alte semne ca m-ar placea nu am! Sunt ingnorat in mare parte de ea!
Va rog frumos un raspuns cat mai clar si precis!

12 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ce vrei să faci e frumos! Dar, te poți arde rău de tot!
Dacă nu aflii cât mai multe detalii despre trecutul ei, mergi mai departe! Spune că fostul nu o vrea! Dar, dacă cumva, ea a încercat să îl țină lângă ea, cu acest copil și el nu a vrut?
Iartă-mă, dar nu cred că ea nu a rămas intenționat gravidă, când pe acest site sunt fete mai mici decât ea și întreabă cum sunt simptomele unei sarcini, despre ciclu și altele.
Cred, că vei cădea într-o capcană. Ai 22 de ani, viața în față. Ești potent, poți avea copil, nu trebuie să iei o femeie cu copil!
Fata aste, poate fi un lup? în blană de oaie?
Mergeți înainte și găsiți o altă parteneră, fără copil!

| RAY a răspuns:

Tu vrei sa cresti copilul altuia doar pentru acces la sex? lasa fata si vezi de alta, foarte serioasa fata la 20 de ani cu copil si singura

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace daca nu vrei un viitor cu ea!
Gasesti destule fete cu care sa te distrezi, dar nu-i incurca viata fetei asteia, care-i deja complicata cu copilasul si problemele ei.

| Tpufan123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact! Interesul pentru ceva trebuie sa vina din ambele parti... lalaiala asta nu va aduce nimic bun!

| mihai69 a răspuns:

Vorbește omule cu ea, nu cu noi! De unde putem noi să știm ce e în capul ăleia?!?

| Andreeush a răspuns:

Daca nu vrei un viitor cu ea de ce vrei sa ii complici viata?
Ea are o responsabilitate, copilul ei. Bravo ei ca incearca sa mearga inainte, dupa ce fostul a lasat-o cand a ramas insarcinata. Alta in locul ei ar fi avortat.
Daca nu vrei sa fii cu ea cauta pe altcineva. Sunt o gramada de fete cu care poti sa fii, fara nici o responsabilitate.

| Emma30555 a răspuns:

Atât timp cât tu nu ai vorbit prea multe cu ea, nu știu ce ar putea sa simtă pentru tine. E posibil sa te placa dar ea are alta maturitate fata de tine și probabil ca nu se gândește dacă te place sau nu, relația dintre voi fiind doar de cunoștințe care se saluta din când în când. Posibil sa i se para ca ești un băiat ok, dar este în alta situație, are alt gen de probleme nu și mai pierde timpul cu flirturi. Faptul ca are un copil nu e un motiv sa nu vrei o relație cu ea sa ști dar nu e nici de condamnat, în concluzie nu are rost sa te joci cu sentimentele ei, nu i trebuie asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai pe asta cu copil ti-ai gãsit?
Treaba e ca Oricum daca esti insistent, de aia nu se lasã interesata, l.aia doreste un barbat realizat care sa-i ofere Securitate (emotionala/financiara)bunã ei si copilului, nu un timid emotiv, amice, nu are ce face cu tine.

| Csander a răspuns:

Ai sentimente pentru ea dar nu vrei ceva de viitor cu ea?
Vrei sa o ajuti? Propune-i asta desi o sa te refuze, zicand ca nu are necoie de ajutor probabil.
Probabil inca n-a trecut peste ceea ce s-a intamplat, nu ii stii povestea, nu te afunda prea tare sa ii dai doar ei dreptate in ceea ce s-a intamplat in viata ei.

| simpluone a răspuns:

Iti recomand sa-i creezi un mesaj frumos si sa-l trimiti in privat cu tot ceea ce te doare. Chestiile astea pe Facebook gen: like sau mici comentarii, nu intotdeauna sunt gustate mai ales ca devin publice si pot ajunge subiect de ocara din parte fostului sau al altora. Daca ai ceva pe suflet abordeaza in privat! Si nu mai ghici starea unei persoane dupa postarile pe Facebook ca e posibil sa gresesti!

| Dony20 explică:

Vreau sa stiu ce sentimente ar putea avea ea pentru mine pentru ca nu stiu de ce se comporta asa! Este timida?, ma place sau ce?

| Aannonimm a răspuns:

De ce sunt sigura este de faptul ca nu mai are incredere in barbati dupa cate a patit de aia si incearca sa nu aiba contact vizual cu barbati, din cate mentionezi tu imi dau seama ca ea chiar vrea ceva serios cu un barbat doar ca ii este frica sa nu pateasca din nou ce a patit. Daca sti ca nu ai ganduri serioase cu ea mai bine nu o mai ranii emotional ca a suferit destul de mult. Pentru o mama este destul de greu sa cresti un copil singura. Ce simti tu pentru ea este pura atractie, si mai bine este sa nu incerci mai mult decat aveti acum ca sa nu o ranesti, Succes!