| oDoP a întrebat:

Scuzati categoria.

De curand am decis sa imi fac un UPGRADE la PC.
In prezent am urmatoarele componente:
- AMD ATHLON 64 X2 Dual Core 4000+ 2. 11GHz
- 512 RAM ( In curand 2GB sau 4GB)
- Placa video ONBOARD nVidia GeForce 6100 nForce 405 Share 256MB (Imi ia din ram, si raman cu 256)

Am gasit aceasta placa video :
http://www.evocomputers.ro/......64bit.html

In bugetul de 200 de RON, credeti ca ar fi o achizitie buna?

Astept alte sfaturi!
Vreau sa stiu daca aceasta placa imi va fi limitata din procesor sau viceversa!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| wassyle1994 a răspuns:

Placa video este destul de puternica, cred ca isi merita banii, dar desigur ca trebuie numai decit sa faci upgrade la Ram cel putin la 2 gb cu astfel de specificatii. Daca iti mai cumperi si un SSD macar pentru sistema de 40~60GB ai sa fii satisfacut in total de noul PC. Deci merita!