| RAY a întrebat:

Dacă iubita te trădează credeți că și eL cu care te-a înșelat are vreo vina? Sau dacă e cunoscut cu tine sau prieten sau rade de tine?

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E exclusiv vina ei, poate cel mult a ta, niciodată a lui. Insa daca e prieten si face asta, atunci nu e prieten.
O sa dau un exemplu, in tinerete cel mai bun prieten al meu de atunci era putin îndrăgostit de o fata de varsta lui. Diferenta de varsta e de vreo 8 ani intre noi si am iesit in 3 intr-un weekend. Am simtit o oarecare disponibilitate la fata, asa ca m-am dat putin la ea, am iesit chiar la film si am facut planuri pentru un weekend in doi. Nu am putut sa ii spun prietenului meu intreaga poveste, dar m-am străduit sa il fac sa înțeleagă ca nu e fata potrivită pentru el. Cgiar daca nu a tinut cont de red flagul pe care i l,-am fluturat in fata ochilor, consider ca asa procedeaza un prieten, nicidecum trecand la fapte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Neh.
Niciodata nu mi s-a parut ca amantul ar fi problema.
Sunt atatia oameni pe strazi, i-ar putea pica cu tronc oricare, daca tot uita de relatie/e infidela.
Deci nu m-as chinui sa observ in ce pola s-a impiedicat.
Daca ar fi prieten, normal ca as rupe legaturile cu el, ca in loc sa imi dea mie informatiile despre relatia mea, le-a folosit ca sa obtina el niste carne de pasare. Asta e tradare, dar separata de problema faptului ca m-am combinat cu una care inseala, ca trasatura proprie.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,uneori e vina lui (daca o tratează nașpa), alteori e vina ei(e nesătulă).

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Oricât de mare e dorința uneia de a face sex, doar eu ca bărbat în final decid dacă mă culc sau nu cu ea, fiindcă "bățul" e la mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu ai cât de inteligente sunt femeile care vor să facă sex cu alți bărbați și cât de multe sunt.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Scrie si in biblie, femeia e mai amara ca otrava

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile cu cât sunt mai frumoase și foarte inteligente găsesc repede cum să facă sex cu alți bărbați cu care vor ele să facă sex.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau poate sunt bărbații prea bolânzi să-și dea seama de tacticile femeii.
Sau poate sunt prea fixați pe decolteul ei, decât pe mimica ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu e așa.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai bărbatul, daca era copt, putea refuza bine mersi!
Nu l-a pus nimeni sa cedeze ispitei!
Deci vina e a lui că s-a rătăcit în decolteul ei, nu e vina ei că a venit aranjată!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyperion7):

Femeile care procedau așa nu erau vânzătoare în magazine.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Măi și chiar și așa, pe bărbat ce îl retine sa facă ce fac femeile?
Frustrarea? Misoginismul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyperion7):

Și bărbații sunt la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nici bărbatul și nici femeia nu putea să le spună cineva că au făcut sex împreună.

| Madaxo97 a răspuns:

90% vina ei, 10% vina lui, iar daca e prieten sau cunoscut si face asta, atunci înseamnă ca nu a fost niciodată prieten adevărat, ce a făcut e de rahat dar tot nu prea are vina EL