| ExpertTpu13 a întrebat:

Salutare,trec printr-o situatie ceva mai dificila,prin noiembrie am cunoscut o fata din liceu,la inceput eram ceva cam rece cu ea, mai apoi dupa aproximativ o luna,am inceput sa am sentimente pentru ea si sa o iubesc.
Ei bine,de atunci si pana acum am iubit-o,insa au existat extrem de multe certuri,nu am fost niciodata oficial impreuna,insa prin lunile decembrie,ianuarie,februarie,martie, ne comportam exact ca un cuplu. In ultima vreme lucrurile au inceput sa mearga ceva mai rau,cu toate ca eu o iubesc enorm de mult,si de fiecare data am incercat sa dau tot ce e mai bun din mine,ea nu prea a facut-o. Ea sustinea alaltaieri ca e nehotarata in privinta mea, sustine ca nici ea nu stie daca ma place sau nu, insa o deranjeaza daca vorbesc cu altele. Ei bine,ieri a degenerat o cearta care a pornit din nimic... si mi-a spus ca : "Nu s-ar vedea niciodata intr-o relatie cu mine,ca nu ma iubeste si nu ma place. ",insa,sustine ca nici ei nu ii va fi usoara ruperea de mine. Sunt complet debusolat, trist, si sufar. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| MateiT a răspuns:

Ce trebuie sa faci este sa nu incerci sa faci relatia mai buna, sa te schimbi pentru ea sau sa incerci sa ii dovedesti iubirea pe care o simti
In schimb ai sansa sa te vezi pe tine in situatiile astea limita in care emotional esti intins la maxim
Hotaraste daca o iubesti asa da mult incat vrei sa fii acolo pentru ea si sa o sustii indiferent cum se comporta sau daca poate vrei sa leşi putin spatiu o vreme
Judecand dupa spusele tale suna ca si cum ea este de asemenea confuza si are probleme emotionale asa ca e cel mai bine sa nu dai vina pe ea oricat de tentant ar fi si oricat de bune ar fi motivele
Ea nu vrea de fapt sa te raneasca chiar daca incearca sa te raneasca sau incearca sa te testeze
Daca vreodata o sa doara foarte tare, tu sa nu te inchizi in tine, ramai cu inima deachisa chiar daca ai fost ranit
Doar tu poti sti ce e bine de facut. Daca vrei sa stai sau sa pleci sau sa ii dai putin timp
Fii sincer si nu incerca sa iti dovedesti iubirea, fii tu insuti si faptele tale vor fi dovada
Ea nu iti datoreaza absolut nimic indiferent cat esti tu de dedicat
E posibil ca vrea, poate in mod subconstient, sa te testeze. Poate nu
Tu fii sincer, cu tine in primul rand, dar si cu ea si incearca sa te calmezi cand sunt conflicte pentru ca asa vei vedea situatia mai clar
Acum poate te simti ca in mijlicul unei furtuni dar iti promit ca experienta pe care o ai acum te va ajuta enorm, iar daca vei apela la înţelepciunea intuitiva pe care o ai in interiorul tau si o vei urma, atunci se vor produce niste schimbari foarte profunde in fiinţa ta
Ai incredere in tine si sa nu-ti fie frica
Aminteşte-ţi sa respiri
Mereu respira adanc!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a zis asta, inseamna ca nu te iubeste.