| L0lady a întrebat:

Salutari din nou TPU. am o problema legata de anticonceptionale. am urmat un tratament cu ovule Klion, pentru Candida, care se pare ca nu prea a dat niciun rezultat. luna aceasta, luni pe 3, si a treia zi de ciclu am inceput sa iau anticonceptionale Marvelon
. Le-am inceput, cum spuneam, a 3 a zi,(cu toate ca parca in prima zi se incepeau), cu prima din folie pe care scria "luni". Acum, mai am 2 pastile si le termin insa de 5 zile, in loc de scurgerea albicioasa si urata mirositoare pe care o aveam de la Candida, a aparut una rozalie si nu stiu de la ce e: de la anticonceptionale sau Candida. Astept pareri.

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fata draga, asa ceva se rezolva numai si numai la medic!, nu aici! Daca te iei dupa ce iti spun altii in acest domeniu, risti sa agravezi foarte tare afectiunea, sa te ingrasi, sa iti apara mustati, etc. Tratamentul medicamentos se face/ aplica strict individual, dupa o anamneza serioasa, si cu respectarea stricta a celor recomandate de medicul specialist!
De obicei, aici era un avertisment cu litere rosii, care avertiza asupra acestor riscuri, de a te trata singura!