| Mariamihailescu123654 a întrebat:

Sarcina? Stiu ca am mai pus intrebarea.

Buna seara. Trec prin cele mai grele momente din viata mea.

In ultimele 3 luni nu am avut menstruatie, dupa primele 2 luni in care nu am avut am facut teste de sarcina si au iesit toate negative, intre timp am mai avut 2 contacte sexuale dar mereu protejate si mereu am verificat prezervativul. Acum am facut 2 teste de sarcina, ambele pozitive.

Cum e posibil? 3 luni timp in care am avut o singura sangerare timp de o zi, care am crezut ca e ciclu.

Ca sa intelegeti, iulie si august nu am avut ciclu, am facut testele-negative, pe 6 septembrie a venit o sangerare timp de o zi dupa am avut 2 contacte protejate iar joi si astazi am facut 2 teste si au iesit pozitive.

Ce sa mai cred? Timp de 3 luni dureri abdominale si de spate, greata, varsaturi.

Dau funda si stiu ca o sa merg cat de curand la doctor dar vreau si parerea voastra. Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Se pare ca esti insarcinata intr-adevar!

| corbulalbrosu a răspuns:

Acceseaza urmatorul raspuns fiindca s-ar putea ca unele informatii prezentate sa-ti fie folositoare.
https://www.tpu.ro/......fac-sa-mi/
Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Eşti gravidă, e clară treaba. Dacă nu îţi doreşti sarcina, misca-te repede să găseşti un medic care sa iti Faca avort. E o problemă cu asta, ca mulţi au început sa refuze sa faca această procedură. Fiind gravidă e necesar să mergi la ginecolog, cat de urgent, sa ii epxlici situaţia fără jena. El e posibil să te indrume pe mai departe