| SuntAndrei a întrebat:

Scuzati aceasta intrebare, este pura curiozitate, Dumnezeu, exclude perversitatea in relatiile intime ale sotului si sotiei?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| tzionut a răspuns:

Explica te rog ce inseamna perversitate pentru tine in relatiile intime, apoi discutam.

| NotNamed a răspuns:

Dumnezeu nu exista. Dai drumul la toate pozitiile posibile si imposibile.

evenso
| evenso a răspuns:

"Nimic fara voia Domnului" laughing

| Romanul86 a răspuns:

Perversitățiile sunt păcate de obicei.

| Paul754880338 a răspuns:

Perversitate, un cuvant demult si cu mult distorsionat, inseamna de fapt impunerea impotriva vointei partenerului, a unei practici sau pozitii sexuale.

| tzionut a răspuns (pentru Paul754880338):

Aceea nu e perversitate, aceea e diferenta de opinie.

| Adry05 a răspuns:

Eu am ceva dubii în ce privește existența divină, dar considerând că este, mie mi-e imposibil să-mi imaginez că ar sta să judece cu cine ne culcăm și cum, serios acum, e ilogic. da, judecă răutatea, chestiile rele pe care le facem, dar serios frate să te judece c-o faci în nu știu ce poziție CU SOȚU TĂU CHIAR, dacă asta înseamnă la tine perversitate

| darky83 a răspuns:

Nu exclude nimic! Dumnezeu ne vede pe toti si ne judeca pentru actiuniile noastre!