| aolooooooooooooooooooooo a întrebat:

[scuzati categoria. si numele meu daca e ciudat l-am pus asa ca nu mergea nici unu big grin ]

So, Intrebarea mea...

Am 1.70 si am 13 ani

Asa. as vrea sa stiu cati km creste un om, in medie in 2 ani?

As vrea sa ma mai inalt. vreo 5 cm. ce as putea face? in'afara de baschet si innotbatting eyelashes.

Fundawinking

ps : nu vreau raspunsuri gen : a nu esti pitica. esti inalta. d`asteawinking ca nu ma ajutati.

Mersiiwinking

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Kilometri sigur niciunul,dar centimetri, considera ca-i ai in buzunarul tau, daca la 13 ani ai ajuns la inaltimea asta!
Esti in plina dezvoltare, o logica simpla iti spune ca vei creste chiar si peste cei 5 cm pe care ti-i doresti, deci, stai linistita!

| costel24ro a răspuns:

La 13 ani 1.70 e destul, la 16 ani mai pui intre 5-10cm.pana la 18...ai grija ce-ti doresti.nici prea inalta nu e bine, nu cred ca ai vrea sa ai 2m.eu zic ca 1.80 pentru o fata e mai mult decat suficient! depinde de corpul tau cum se dezvolta in functie de inaltime.stiu ca ai cerut sa nu spunem ca esti pitica ca esti inalta, dar e f bine la varsta asta, sa depasesti 2 m nu te avantajeaza cu nimica, mai mult ai sa pierzi.ai grija cum se dezvolta corpul in functie de inaltime si o sa fie bine! numai bine si sa ajungi la inaltimea dorita!

| mika a răspuns:

"as vrea sa stiu cati km creste un om, in medie in 2 ani?"

km?laughing)) valeo

| AlecsOne a răspuns:

Pai Tot asa sporturi...nu stiu ce sa iti recomand poate sa faci sala sau atletismwinking Fundaaaaaa