| SecretLover10 a întrebat:

ce as putea face ca sa ma inalt? dar nu vreau raspunsuri gen baschet sau inot.VA rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci roagă-te la mama natură să mai crești în înălțime dacă nu vrei să faci un sport de înălțime!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Pacat ca nu vrei raspunsuri de gen basket sau inot.fiindca ele sunt cele mai bune!
... poate ca nu iti dai seama.dar nici nu stii ce bine iti face inotul de ex!
nu prea inteleg ce raspunsuri ai vrea. daca pe acestea nu le doresti!
...pana la urma crezi ca o sa iei o pastila si o sa cresti peste noapte? Nu! trebuie sa practici un sport de gen : volley, basket, inot.etc!
si astea te inalta ...nu alte prostii!

| Alyra a răspuns:

Bună! Dacă vrei să creşti, trebuie sa faci sport si sa mananci multe produse lactete. Poti incerca si exercitiile de crestere http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/ E important şi să dormi minim 8 ore pe noapte. Încă ceva: stresul poate opri creşterea aşa că încearcă să fi relaxat.
Succes!

| Andrew_7943 a răspuns:

Pe mine mult m-a ajutat bara fixa... cind ai timp liber, ocupate la bara.

| asul10 a răspuns:

[Am acelasi rasp. ca "Apache] In rest trebuie sa dormi si sa manangi sanatostongue

| elena3358 a răspuns:

Nu prea ai cum. sunt chestii mai importante decat inaltimea de. traieste-ti viata ca n-are nici o treaba cu inaltimea.Pentru inaltat:baga in tine euri!