| yonel321 a întrebat:

Scuzatimi categoria dar chiar am nevoie de acest raspuns.Anul trecut am vazut un film cu harry potter si "cap de mort". la sfarsitul filmului un gardian al scolii avea un batic alb in cap, iar spre sfarsitul filmului isi daduse jos acel batic si avea 2 fete, acela era cap de morm dusmanul lui harry potter.acest episod care vi l-am zis cum se numeste? harry potter si ordinul pheonix? sau cum? va rog ajutor,

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti de Harry Potter si Piatra Filozofala?
Acela era profesorul Quirrell(de Aparare contra Magiei Negre) care in timpul unei excursii in padurile din Albania il intalneste pe Cap de Mort,caruia ii daruieste corpul. Apoi,la Hogwarts in acea camera, isi da jos turbanul, in ceafa lui aflandu-se chiar Lordul Intunericului. happy

| bogdyboy a răspuns:

Filmul se numeste Harry Potter si Piatra Filoxofala