| Claudia_4756 a întrebat:

tocmai am vazut harry potter si talismanele morii 1 este super dar nu inteleg o chestie cum si cand a murit dumledor si de cand is ron si hermonie impreuna?big grin pentru ca am vazut toate partilethinking [CRED] adicalaughing is f multe nu le ma stiut nr da sunt sigura ca le-am vazut pe toate a si inca cevace film este inainte de talismanele mortii 1 ordinul pheonix?

3 răspunsuri:
| AlabalaAnonim a răspuns:

Dumbledore a fost omorat de Snape (Plesneala) si Ron si hermione dau semne ca sunt impreuna (cred ca din) Harry potter si printul semipur.

ordinea filemor este:
-Piatra filozofala
-Camera secretelor
-Prizonierul din Azkaban
-Pocalul de foc
-Ordinul Phoenix
-Printul Semi pur
-Talismanele mortii 1
-Talismanele mortii 2

| deyule794 a răspuns:

Cartea se numeste Harry Potter si pocalul de foc. Dumbledore a murit la sfarsitul celui de- al saselea an scolar, adica in Harry Potter si printul semipur.cum a murit e o poveste mai lunga, dar iti pot spune ca l-a omorat Severus Plesneala happy iar Ron si Hermione ar trebui sa fie impreuna cam spre sfarsitul partii a2a a Talismanelor Mortii.cel putin asa era in carte big grin

| Sicmao a răspuns:

De la Dumbledore la "dumledor".Si mai zici ca ai vazut toate partile ( exceptie T.M partea a 2-a )