| Viviluka a întrebat:

Scz de categorie TPU dar am nevoie de ajutorul vostru.
Pai trebuie sa fac un filmuletz pentru halloween.
Noi aici avem un castel daca vreti cautati pe net castelul cantacuzinou din floresti si sa vedeti ca este un castel foarte vechi si daramat si este numai bun
Noi ne-am gandit eu si cativa colegi sa facem ceva de genu :
Povestea este k in urma cu cativa ani a avut loc un cutremur foarte puternic si castelul a inceput sa se darame. Totii slujitorii casteluli au murit si doar regele si regina au scapat. Dupa cativa ani de la cutremur regele si regina se intorc sa isi vitizeze fostul castel. In timp ce regina intra in castel regele se duce in turn. In castel regina se intaleste cu niste fantome. Erau fantomele slujitorilor care au murit si s-au intors sa se razbune pentru ca i-au lasat acolo. Regina fuge prin castel unde este foarte greu de umblat deoarece iarba si ruinele sunt foarte mari. Apoi ea se impiedica isi rupe putin din rochie apoi fuge si gaseste un fel de gaura unde este inconjurata de toate fantomele. Apoi il striga pe rege si el in acest timp era in turn unde se intalneste si el cu o fantoma si o omoara apoi isi da seama k exista si altele asa ca la auzul strigatelor fuge in castel. Acolo vine cu o sabie o salveaza pe regina apoi regina fuge si el se lupta cu fantomele. In timpul asta o alta fantoma apare in fata reginei si fuge inapoi dupa rege.Cand se intoarce si regele era o fantoma. Neavand ce face a tipat foarte tare apoi si ea a fost transformata in fantoma si in gaura aceaa se termina filmul cand totii erau fantome.

Cum vi se pare? Aveti si alte ideei? Dar sa fie tot ceva legat de castel tongue

Mersiii :*:*:

1 răspuns:
| alinutza92r a răspuns:

Ar trebui sa ii mai adaugi multe,imaginatie ai,in principiu e bine dr dupa parerea mea ar cam trebui sa mai bagi si altele pe langa fantomele alea,mai multe personaje infricosatore dar totusi sa aiba un final cat de cat "fericit". Puteai sa mai ai si varcolaci,vampiri,scheleti,etc. Sa pot sa formez eu o poveste,in momentul asta chiar nu am inspiratie,dar tu poti, ai o imaginatie bogata asa ca dai bataie, pup si bafta!