| OnlyHope a întrebat:

Se întâmplă mereu să te îndrăgosteşti de persoana care a fost câvdva îndrăgosită de tine, dar pe care ai refuzat-o, dar să fie prea târziu? Ceva de genul "m-ai vrut, n-am vrut... acum te vreau, da-i prea târziu"... E normal ca fata care a fost refuzată, într-un mod totuşi cât de poate de sincer şi prietenesc, să îşi dorească să se răzbune? Mi se pare prea mult spus "răzbunare", mai exact să îl facă să regrete alegerea făcută, să se oftice când o vede cu altcineva? Iar el să înceapă, încet-încet, să o vrea pe ea (cu toate că i-a zis că trebuie să-şi, mai serios şi mai bun)?

5 răspunsuri:
| Sfatuitorul_6560 a răspuns:

Daca chiar il\o placi cu adevarat faci tot posibilul sa fii cu el/ea,parerea mea e ca ai doar o viata si daca tii la cineva, faci orice! Dupa ce faci orice si chiar nu vrea, abia atunci iti poti croi alt drum, dar pana atunci, succes la incercat! NU TE LASA!

| OnlyHope explică (pentru Sfatuitorul_6560):

Cred că am făcut cam tot ce s-a putut face. Ştiu că trebuie să mă reorientez, dar tot îmi fac speranţe şi cred că dacă nu-i mai dau atenţie va începe el să mă placă... dar probabil va fi prea târziu...

| Sfatuitorul_6560 a răspuns (pentru OnlyHope):

Vezi-ti de prietenii/amici actuali si continua-ti viata o perioada asa cat mai poti rezista si mai trage putin de el, cam o saptamana asa cu pupici si restul, si daca tot nimic ii spui la final eu chiar te plac si vreau sa ne dam o sansa si daca nu vrea, ai o singura viata nu ti-o irosi luptand degeaba.

| cristinalungu98 a răspuns:

Nu poți face nimic dejaa.
nu este vorba de răzbunare, pur și simplu ai atins orgoliul fetei și crede-mă că asta e mai dureros ca orice..ai înjosit-o prin faptul că ai refuzat-o și asta fetele nu iartă happy

| Brunetica_Elizabeth_1994 a răspuns:

Pai la mine a fost asa acum il vreau eu pe el. Dar el pe mine nu. Ca si-a gasit alta. Te sfatuiesc sa no/nul mai bagi in seama. So eviti, sa o uiti. Sa faci cumva sa nu te indragostesti