| Bacemi a întrebat:

Se intampla uneori sa iubesti o persoana, sa te iubeasca si ea cu adevarat si sa nu poti face pasul pentru a fi impreuna. Si poate dupa un timp vrei sa faci acel pas dar nu mai exista nici o sansa, iubirea a fugit. Ce s-a intamplat? Tii mult la aceea persoana dar stii ca nu mai poate fi nimic desi odata putea fi totul. Care sunt motivele? Ati trait asa ceva?

Nu te pot iubi : http://www.youtube.com/watch?v=0mUtqOkj71s&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| anna01 a răspuns:

Totul trece, nu putem tanji la nesfarsit ca persoana pe care o placem sa vina la noi, e logic ca altcineva sa-i ia locul, e o atitudine sanatoasa.Cred ca frica de abordare sta in neincredere, mai ales pentru cine a trecut printr-o dezamagire sentimentala si se pozitioneza doar ca observator.Nu sunt genul care iubeste in asteptare, vreau sa ma conving ca persoana care imi place merita atentia mea si ca atare incerc sa stabilesc un contact cu ea, poate nu-mi va mai placea atat de mult si-mi irosesc timpul in vise inutile.

11 răspunsuri:
| Bacemi explică:

Poate imi dai niste detalii. Ce-ai zice sa iti faci un cont si sa imi trimiti pe privat un mesaj mai detaliat sau un id ca sa vorbim?

| Alisa a răspuns:

Da. am trait. eu il iubeam mult de tot, si el la fel, dar m-a indepartat de el pentru ca era un vagabont si eu o fata cuminte. i-a fost frica sa lupte, si abia dupa ce eu am plecat in alta tara si am fost in vara in romania am vorbit din nou dupa un an de zile, si ma iubeste si acum, nu a putut sa aiba vreo relatie serioasa cu nicio fata, nu poate sa puna suflet, pentru ca ma iubeste doar pe mine, si lucrul asta nu ii da pace. eu m-am intors inapoi in Londra, si el a ramas acolo, dar vrea sa vina dupa mine, ma cauta mereu, dar eu nu mai sunt dispusa sa mai trec prin ce am trecut atunci, mai ales ca acum am gasit un baiat care ma iubeste, si eu pe el, si imi arata lucrul asta in fiecare zi.

| baru a răspuns:

Calea destinul karma Antregul le rezolva Nu de noi depind multe lucruri

| Dan a răspuns:

Bacemi, sunt multe de spus despre dragoste, dar iti spun un lucru :
"unii dintre noi vor cunoaste fericirea mai tarziu, altii mai devreme, fiecare cu norocul lui". Succes!

| LCD a răspuns:

Da.
mi-s-a intamplat mie.Intre noi era intodeauna ceva :X
si atunci cand intr-un final puteam fi impreuna, eu al ales sa ma indrept spre un alt baiat... iar el. s-a indreptat spre prietena mea cea mai buna oh go on
am vrut sa mi-l scot de tot din suflet.doar ca nu pot
dar impreuna oricum nu vom mai fi si asta pentru ca este cu prietena mea iar eu nu mai vreau
acum suntem prieteni, ne intelegem foarte bine

| D A R i U t S s A a răspuns:

sad intr-un fel da s-a intamplat.
Adica acum asa cred eu.
Baiatul ma iubea putin. dar era foarte orgolios.si eu la fel ...si la schimbat anturajul. a cunoscut o alta fata si m-a lasat pentru ea. AStaa eee! :-s

| kanajambe a răspuns:

Pentru a reusi ceva trebuie sa lupti, daca nu incerci sa-i arati dragostea sau daca nu iti faci curaj sa-i spui ai pierdut happy
asa e in viata, totul se duce.chiar si iubirea aia care se presupune ca e foarte mare intr-o relatie. dupa casatorie se pierde incet incet
Asta e viata, faceti-va curaj sa spuneti persoanei iubite ca o placeti si nu lasati sa se intample totul "cu timpul", pentru ca, cu timpul trece si iubirea :*

| littlepink a răspuns:

Asa se intampla in cele mai multe cazuri.Amanoi sunt orgoliosi, si nu recunosc ca se iubesc.Se tachineaza, isi spun ca se urasc, dar in adancul lor se iubesc sincer.Sentimentele se arata numai cand stii ca ai piedut acea persoana, si simti nevoia s'o ai aproape, sa poti s'o protejezi, chiar daca a scapat. sad Pana sa constientizesi ca chiar iubeai acea persoana, ea fuge, iar tu incerki s'o uiti, dar nu poti.iti ramane impregnata in inima.Deabea atunci recunosti! si iti faci curaj sa'i zici cat de mult o iubeai, ca ti'e dor de ea, si ca nimeni nu'i poate lua locul :Xbig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asta nu o consider iubire, doar o simpla sclipire de moment, atunci cand suntem copii si iubim tot ce ne inconjoara. Se naste din respect, admiratie, frumos, dar nu este bazata pe sentimentul iubirii. Stii cum e, ochii care nu se vad, se uita. Distanta, indiferenta, raceala dintre 2 persoane e mai puternica decat iubirea copilareasca, care este spulberata de orice sentiment sau traire intunecata. Nu te amagi, priveste, simte si traieste, cauta iubirea in alta parte, astea sunt doar măşti ale iubirii.
Nu am trait asa ceva, pentru ca intotdeauna cand am simtit ca iubesc pe cineva si mai ales ca sunt iubit, am facut imposibilul posibil pentru a ma hrani si a o hrani cu iubire. Esti prea slab, sufleteste. Trebuie sa te gandesti doar la binele tau, iar daca simti ca este langa acea persoana, atunci nimic nu te poate opri. Tu contezi! E dreptul tau sa iubesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sincer iubesc un baiat nu stiu cum sa procedez sa il fac sa dea arama pe fata am incercat odata prin sms sa-l abordez dar cred ca i-a fost teama sa-mi rasp dar simt ca ma place e in clasa cu mine de 1 an in aceas banca l-am simniti ca esta asa dar nu stiu cum sa-l abordez? ma poti ajuta?
\

| mihaela_8018 a răspuns:

Asta traiesc eu acum.
Eu sunt cu cineva, el e cu cineva...
Dar undeva suntem amandoi si vom fi mereu.
Iubirea nu o sa treaca niciodata.
Motivul: Parintii!