| LonelyGuy a întrebat:

Se mai poate face ceva în situația mea sau voi muri virgin și nesărutat?

Am 26 de ani și nu am avut o iubită niciodată. Nu arăt bine, sunt aproape chel, nicio fată niciodată nu a părut interesată de mine, iar când am avut cont de Tinder am avut 0 matches din sute și sute de fete cărora le-am dat like.

De asemenea, sufăr de anxietate (uneori fac atacuri de panică) și depresie. Sunt foarte introvertit, sensibil și plictisitor și cred că din cauza lipsei socializării am dezvoltat și o formă de autism.

Locuiesc cu ai mei, nu am carnet de conducere și nici mașină, am un job cu un salariu modest. Nu am prieteni deloc și efectiv mi se pare că timpul trece foarte greu.
Mă masturbez cam de 1-2 ori pe săptămână, dar a început să nu mi se mai scoale uneori nici "jucăria".
Când văd cupluri pe stradă, simt că mă ia o invidie puternică și o stare de tristețe puternică. Nu mai suport să fiu singur.

110 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe lângă fizic, aceasta este problema fundamentala

- De asemenea, sufăr de anxietate (uneori fac atacuri de panică) și depresie. Sunt foarte introvertit, sensibil și plictisitor și cred că din cauza lipsei socializării am dezvoltat și o formă de autism.

Trateaza-ti problemele acelea mai întâi, mergi la un psiholog sau psihiatru, eu recomand la amândoi. Și dacă ești aproape chel, mai bine te faci chel bec, unele fete sunt atrase de cheli, te va face sa pari dur, va trebui sa faci cumva sa adopți o atitudine mai masculina, impunătoare, căci, la fete nu le plac băieții beta deloc.

| KR0N5TADT a răspuns:

Rade-te pe cap, îmbracă-te mereu sportiv sau casual și neapărat apucă-te de un sport. Atletism, de exemplu. Lumea sportivilor este una aparte. Ai toate șansele să găsești o sportivă interesantă și mai ales interesată. Succes!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

O sa mori singur! Renunta odata!

Răspuns utilizator avertizat
| LonelyGuy explică (pentru RTK):

Eh, credeam ca poate-poate i se face milă unei fete de mine și mă ia.

| LonelyGuy explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Tu poate ai noroc la fete și e ușor să vorbești, nu ca mine.

| LonelyGuy explică (pentru RTK):

Nu îți pot da reply la mesajul tău din privat pentru că sunt utilizator junior. Alege opțiunea din setări ca să primești mesaje de la toți utilizatorii tpu.ro.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Am pe dracu sa ma ia noroc la fete! Si eu sunt in aceeasi situatie dar la 19 ani! Nu ai ce sa faci cu intrebarile astea sau daca te plangi! Daca chiar vrei sa schimbi ceva, incearca in viata reala, aici mai mult te-afunzi!

| AllexXtreme a răspuns:

Fratele meu stai fără griji problema este la tine nu la fete! Ieși in oraș mai mult timp bagă fetele in seamă nu fii rușinos ca asta strica foarte mult, intra pe Facebook vorbeste cu fete din apropiere de tine, iesi afară nu sta in casă, invită le la un suc, cafea, mall dar trebuie sa ai si ceva bani pe tine nu iesi in oras cu 30 lei fii serios. Eu m-am dezvirginat la 17 ani acum am 24 de ani si am avut femei cu gramada, nu sunt asa frumos, acum sunt insurat. Baftă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea sincera e ca o sa mori virgin( asta daca nu te duci la curve), dar nu e vina ta ca nu te plac fetele. Acum ca sa te simti mai bine gandeste-te ca eu arat bine si tot sunt singur.

| Violleta2022 a răspuns:

Iata un motiv foarte serios sa te schimbi si sa faci ceva bun pentru tine!
Ai putea sa te apuci de sport, sa dormi si sa mananci sanatos fiindca depresia si anxietatea apar cand 2 hormoni vitali creierului nu se mai produc, ei producandu-se numai cand dormim intre 10 seara si 2 noaptea.
Probabil ca sunt multe luni sau chiar ani, cand culcarae ta este facuta dupa miezul noptii, ceea ce a privat creierul de acesti hormoni vitali, care au declansat boli mentale: depresia, anxietatea, atacurile de panica, si daca continui sa nu dormi in boala evolueaza ajungand la paranoia, schitzofrenie, diabet samd.
Imbunatatindu-ti starea de sanatate mentala, vei deveni mai pozitiv, mai atractiv, mai zambitor, avand sanse sa atragi fete, fiindca ele exista, chiar si pentru tine.
Inca nu-i cazul sa disperi, doar sa vrei sa te schimbi si sa purcezi la asta.
sanatate multa si succes in dragoste!

| Anonim67377882 a răspuns:

Revolva-ti problemele la cap. Si ai mai multa incredere in tine.
Nu e normal sa simti invidie fata de alti oameni. Avand in vedere ca toti pârlitii au prietene in ziua de azi.
Asculta sfatul lui Bonk sau plangeti de mila si l@ba placuta cu ceilalti ratati pe aici.

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns:

Boss, din pacate, datorita faptului ca te consideri urat, ai dezvoltat o anxietate, care sper eu, sa nu necesite atentie specializata.

Cum stina de sibe este grav afectata, ai doua optiuni din ce vad eu:
1. Apelezi la psiholog ca sa te scoata din starea asta. I general recomandat pentru ca a mai vazut si alte cazuri ca tine.
2. Incerci singur, ceea ce nu iti recomand, pentru ca incercarile vin si cu nereusite.

Asa ca recunoaste problema. Si treci la rezolvare. Du-te la psiholog, nu pentru ca esti nebun sau ciudat(cam toti suntem) si rezolva problema asta odata deoarece viata chiar este frumoasa.

Ma gandesc ca in 2...3 ani o sa te uiti in spate si o sa zici ceva de genul, ce prost am fost ca nu am mers mai repede la psiholog.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RTK):

Aa deci de asta sunt eu singur ca nu am tik tok si insta si nu sunt si eu la moda, nici brate mari nu am dar sunt inalt si am o fizionomie placuta si m-au placut multe fete dar nu am reusit sa imi fac o relatie cu niciuna, ma gandesc ca poate nici eu nu sunt facut pentru asta mai ales ca sunt si foarte singuratic de fel si nici sociabil nu sunt.Nici nu prea mai simt nevoia acum de o relatie, am fost singur toata viata si m-am obisnuit asa, mie practic imi era frica sa vorbesc cu ele si asa s-au dus pe pl si ocaziile mele.Stiu, e frustrant, dar mi-am facut-o cu mana mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Adamis a răspuns:

Lookism is real. E asa de simplu. Vad ca nimeni aici nu pune punctul pe i, nimeni nu o sa incerce sa ofere cauza reala, aspectul crucial care determina rata ta de succes pe care o poti avea cu genul opus.

| GambleR40792 a răspuns:

Bah fratilor sunt scarbit de cat am citit si cate citesc pe probleme de genul asta, am si eu o intrebare la voi cum aveti tupeu nesimtit sa aruncatii vina tot pe barbati, nu inteleg sunt prea prost de fel, in conditiile in care acest fenomen numit de americanii INVOLUNTARY CELIBATES ce a luat amploare din 2018 continua efectiv sa prinda radacinii si mai puternice, dovada TINDER-ul unde mai nou orice gen de femeie indiferent de forma ochilor, nasului sau a staturii sunt dupa 10% cei mai atractivi baieti/barbati, cum va permiteti sa aruncati vina pe bietii baieti ca ei sunt principalii vinovati pentru care nu ii vor nicio fata si ca e vorba de personalitate si caracter, bah voi sunteti SANATOSI LA CAP? E Studiu pe net peste 75% din americanii nu fac SEX absolut deloc, in japonia numai zic, ce va face pe voi sa credeti ca romancele nu au aceiasi mentalitate si preferinte in materie de baieti sau barbati! sunteti obositi frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RTK):

Stiu ce zici, dar eu nu am renuntat de tot ca inca nu am varsta voastra, dar mi-am jurat ca daca nu gasesc una pana la 25 de ani arunc prosopul cum se spune si nici macar nu o sa ma mai uit la ele.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ce varsta ai, daca nu te superi, poate sa mai ai o speranta pana in 25, dupa, trebuie sa fii prea IDIOT sa mai crezi ca poti sa mai gasesti si VIRGIN doamne dumnezeule, si mai vad la unii cum inca mai spera

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu spre deosebire de el, am pofta sexuala teribila in fiecare dimineata de ani de zile retine, el sa zica mersi ca a inceput sa nu i se mai scoale ca poate o sa se obisnuiasca asa, inteleg, va inteleg pe totii stiu cum e STIU ....eu in frustrarea mea odata le-am expus alor mei problema asta care intr-adevar o am, si raspunsul lor a fost CE VREI SA ITI FACEM?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GambleR40792):

Din fericire am sub 25 mai exact 21 si nici nu arat rau dar nu sunt sociabil de loc si nu am ce sa vorbesc cu ele si am o frica pe care nu o inteleg si asa am pierdut multe ocazii si ma oftic de imi vine sa mor crede-ma

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu nu arat rau nu ai de unde sa o stii pana nu incepi sa interactionezi cu fetele omule...

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum revenind la oile noastre, eu sincer nu ii inteleg pe unii de aici, cu placa asta toti au pe cineva undeva dar ca la 30 la 40 de ani sau la 50 ....este evident faptul ca exista o problema cauzata de feministe pentru care multi sunt si raman virgini pana la un trist 40 sau cine stie si peste sau pe viata

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa iti zic, nu o mai freca, fa un sport, mergi la o sala de forta sa mai ai timp 3-4 ani, ca nu te vad bine deloc la felul cum se accelereaza lucrurile cu femeile din ziua asta, treaba ta

| GambleR40792 a răspuns:

Revenind la problema ta Lonely Guy, unu la mana cred ca minti in ceea ce spui 1-2 ori pe saptamana, vezi sa nu fie un 2 masturbarii pe zi, eu o faceam cam asa zilnic si era sa o dau in impotenta, asa ca ai mare grija, deja daca ii pe moale e un semn de ingrijorare sa nu o mai faci deloc saptamani bune! Atunci chiar o sa te pasca o depresie din aia de vrei sa te omori cand nu ti se va mai scula deloc

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu este o alegere, ci soarta.

Eu unul am 29 de ani, sunt virgin, arăt a copil la față și lucrez într-o fabrică pe 1550 RON din septembrie 2020 încoace.

Efectiv, mi-am acceptat soarta.

Norocul meu constă în faptul că am un serviciu stabil și o gașcă de prieteni din octombrie 2019 încoace care m-au ajutat să înving singurătatea.

Concentrează-te pe serviciu, că viața de unul singur este foarte grea.

De asemenea, faptul că am o gașcă de 4-5 prieteni din septembrie 2019 încoace cu care am ieșit week-end de week-end prin oraș dar și zi de zi aproape între octombrie 2019 și septembrie 2020 și care m-au ajutat să înving singurătatea și să lupt în continuare.

Iar din septembrie 2020 încoace, ieșim mereu sâmbăta și duminica prin oraș în PUB-uri, la biliard, tenis de masă etc iar lucrul acesta m-a făcut să înving singurătatea și să merg mai departe.