| LonelyGuy a întrebat:

Se mai poate face ceva în situația mea sau voi muri virgin și nesărutat?

Am 26 de ani și nu am avut o iubită niciodată. Nu arăt bine, sunt aproape chel, nicio fată niciodată nu a părut interesată de mine, iar când am avut cont de Tinder am avut 0 matches din sute și sute de fete cărora le-am dat like.

De asemenea, sufăr de anxietate (uneori fac atacuri de panică) și depresie. Sunt foarte introvertit, sensibil și plictisitor și cred că din cauza lipsei socializării am dezvoltat și o formă de autism.

Locuiesc cu ai mei, nu am carnet de conducere și nici mașină, am un job cu un salariu modest. Nu am prieteni deloc și efectiv mi se pare că timpul trece foarte greu.
Mă masturbez cam de 1-2 ori pe săptămână, dar a început să nu mi se mai scoale uneori nici "jucăria".
Când văd cupluri pe stradă, simt că mă ia o invidie puternică și o stare de tristețe puternică. Nu mai suport să fiu singur.

110 răspunsuri:
| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Tu cumva in scoala sau de fapt mai bine zis din generala ai fost maltrat batut fara motiv de baieti si umilit de fete, scuze ca intreb asta dar is curios

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Da, câte bătăi și umilințe mi-am luat în generală mai ales de la băieți. Îmi puneau mereu gumă în păr, mă băteau din senin băieții fără să le zic nimic, îmi măzgâleau caietele și cărțile. O dată la sport mi-au dat pantalonii jos în fața tuturor. Iar fetele în mare parte m-au ignorat. Dar mă bârfeau în ultimul hal pe la spate. Și o dată în liceu am invitat o fată în oraș și mi-a zis "Tu cu fața aia mă inviți în oraș, ratatule? Du-te la Manuela ta". Sau altă dată am invitat o fată din clasă. Acceptase și m-am întâlnit unde îmi indicase cu iubitul ei care m-a bătut urât de tot.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Tu ai fost traumatizat frate de mic, ai probleme si mai grave decat virginitatea, aia e nimic, esti cam distrus cu totul si nici n-ai facut nimic dupa scoala sa te faci BAD BOY ca sa iti rasplatesti jegurile alea de colegi... si eu am fost asa dar nu am patit sa ii las sa ma injoseasca in asa hal, nu am ramas pasiv gen, dar la tine efectele alea inca se resimt in prezent

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Da. Și cum naiba să am încredere în mine, să nu fiu anxios și altele de genul? Când mereu am fost traumatizat.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Acum nu te supara pe mine stai si reflecteaza asupra ta ca om, cum ar putea o femeie sa stea cu unul ca tine si ia vezi daca gasesti un motiv pentru care una sa o faca

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Nu am de ce să mă supăr pe tine, că îmi spui adevărul în față? Nici gând, se vede că nu arunci cu răutăți gratuite. Și referitor la ce mi-ai cerut, sincer, nu găsesc niciun motiv pentru care o femeie ar sta cu un ratat ca mine. Niciunul, 0.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Nu te mai pune pe picioare nici cel mai tare psiholog, esti distrus mental, fizic, psihic. greu de tot nu stiu cine s-ar risca sa incerce sa te repare pe tine te duci si pe 27 asta e si mai grav decat nu realizezi tu... sanse mici, dar posibil sa iti fi facut-o si tu cu mana ta sa nu investesti in tine, sport, sala si aici au dreptate unii care comenteaza in speta fetele, oricum ai pierdut de mult trenul iti spun prieteneste

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Un corp cat de cat mers prin sala pluseaza mult in ochii unei fete in dauna ''fetei'' mai castigi ceva plusuri acolo gen

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Mda. Am si probleme psihice. Da, nu am facut sport, jocurile video și învățatul au fost singurele mele refugii. Și masturbarea.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Fa-ti o pasiune din jocurile video, habar n-am, sau poate e vreun psiholog pe site-ul asta care sa te mai puna pe picioare mai stiilaughing) dar imi plac optimismul tau care il ai in situatia in care te afli

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

De ce să fiu pesimist? laughing)

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Apropo,am patit si eu ceva de genul tau cand era yahoo messenger una tot asa isi batuse joc de mine pana cand a intrat prietenul ei pe mine si m-a luat cu amenintari ca ma omoara daca mai vorbesc cu ea, se pare ca am avut noroc eu nu am mai apucat sa ma duc la un ''date'' cu ea rolling on the floor)

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Parcă zici că avem "râie" sau cine știe ce boală incurabilă.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Nu stiu frate nu as vrea sa fiu in pielea ta, eu-s multumit ca am gasit antidotul pentru asta, jocurile de noroc care imi aduc si imi vor aduce satisfactia necesara sa uit de sex si femei, asta e unica speranta de care ma mai leg pana mor, in timp ce la tine nu stiu cum o sa o dregi cu depresia

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Deci ai văzut acum că se poate și mai rău decât tine laughing. Eu dacă nu aș mai sta pe net pe forumuri ci doar pe jocuri, aș uita de fete și sex.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Eu daca nu aveam mania jocurilor si o tineam din refuzuri in refuzuri de catre fete cum am patit si patesc, omoram femei pe strada varule ce ai, esti nebun

| LonelyGuy explică (pentru GambleR40792):

Hai să nu exagerăm. Nu omorai pe nimeni, termină cu prostiile. Eu am fost refuzat de n ori și tot țin la fete.

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Eu-s un tip care nu renunta de fel la o chestie pana nu o obtine, nu as fi asa sigur laughing))

| GambleR40792 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Tu tot tii la fete, gogule au am dezvoltat o ura viscerala le urasc de moarte, cum dr mai tii la ele daca una din zecii de mii nu au prezentat interes pentru persoana ta... dude esti crazy rau tu, asa te invatau alea la scoala cand faceau misto de tine sa le respecti chiar daca te iau la misto?

| cristimihailov a răspuns (pentru RTK):

Salut RTK,

Desi nu esti departe de adevar, tind sa cred ca poti fi mai linistit in adevarul pe care il spui.

In esenta ai dreptate. Dar si el are nevoie de ajutor. Nu se va face de azi pe maine, dar are nevoie de putina speranta.

Da, am vorbit si eu cu acel veteran, care e baiat bun la urma urmei. Dar nu trebuie sa ii tai si lui speranta...