| FloriinDobrinn a întrebat:

Se poate ca o fata care este virgină să rămână însărcinată?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar numai daca se joaca cu un penis in erectie!

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca fata este inca virgina dar ea are deja ciclu menstrual, in acest caz daca ea va intretine un contact sexual (de dezvirginare) intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE si sperma este ejaculata IN VAGIN, in aceste conditii formarea sarcinii devine perfect posibila. In schimb, daca actul sexual este intretinut intr-o zi care NU face parte din PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual chiar si daca sperma este ejaculata in vagin, formarea sarcinii teoretic este imposibila in proportie de peste 95% daca sexul a fost intretinut in zilele situate INAINTE de PERIOADA FERTILA si devine 100% imposibila in cazul in care sexul este intretinut in zilele de DUPA terminarea perioadei fertile. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Desigur.
Himenul NU e mijloc de contracepție!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Poate ramane insarcinata, chiar de la primul act.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poate ramane daca face sex cand e in perioada fertila si ejacularea are loc in vagin.

| Mihai1810 a răspuns:

Doar daca o cheama Fecioara Maria

| eliancodrut a răspuns:

Poate sa ramana, daca ajunge sperma in vagin, indiferent prin ce mijloace. Am citit despre un caz, in care era prezentat un astfel de caz. Fratele unei fete s-a masturbat in cada de baie. Nu a spalat-o nici el, nici fata care a facut baie imediat dupa el. Spermatozoizi ramasi pe cada au intrat in vagin.
Se mai poate daca baiatul ejaculeaza pe vulve si intra sperma in vagin.
Toate astea si altele, doar in perioada fertila.

| CristinaMatei97 a răspuns (pentru eliancodrut):

Spermatozoizii "mor" in câteva secunde, cum naiba a rămas sora sa însărcinată ca nu a spălat cada?
Televizorul va bagă numai prostii in cap

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CristinaMatei97):

Nu este adevarat. Uite ce spune un specialist in materie.
Durata de viata a spermatozoizilor dupa ejaculare depinde de anumite circumstante.
Sperma ejaculata poate trai in mucusul de la nivelul vaginului femeii sau a tractului genital superior aproximativ 3-5 zile. Fertilizarea este posibila atata timp cat spermatozoidul se mentine viabil. Pe de alta parte, in sperma ejaculata in afara corpului, spermatozoizii supravietuiesc doar cateva ore.
Sperma poate fi conservata cateva saptamani, atunci cand este depozitata la temperatura scazuta - sau ani, cand este congelata.

| CristinaMatei97 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu mă refeream ca in contact cu aerul, nu cu mucusul vaginal!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CristinaMatei97):

Iar eu am spus ca a facut baie imediat, nu dupa cateva ore. Iar ceea ce am spus eu este verificat prin: test ADN si contol medical, care a constatat ca fata nu avusese niciodata act sexual. Nu ma intreba cum s-a procedat ca nu mai stiu ce scria, ca a fost cu cativa ani in urma.

| Logann a răspuns:

Nu-i asa ca acum iti pare rau ca i-ai zis sa va jucati asa un pic ca nu conteaza ca oricum e virgina? Bafta la copiiiiiiiil