| anais13 a întrebat:

Se poate ca o fata sa rămână însărcinată dacă se freacă cu zona intimă in mod direct de penisul băiatului (in mod direct adica fără chiloti fără nimic)? Sau dacă se ejaculează pe zona ei intimă?
Cât de ridicate sunt șansele sa rămâi însărcinată in primele 3 zile ale perioadei fertile?
Ofer funda pentru cel mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Binentelesc ca poate exista o anumita posibilitate sa se formeze o sarcina, insa NUMAI/DACA in acel moment respectiva femeie este intruna dintre cele 5-6 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual si sperma ajunge in vagin.
Se apreciaza ca in prima zi a perioadei fertile probabilitatea de a se putea forma sarcina este cuprinsa intre 5-10%. In ce-a de a 2-a zi valoarea se situeaza intre 10-25% iar in cea de a 3-a zi sa creasca foarte mult fiind apreciat ca s-ar putea situa intre 50 si 70/80%, insa nu poate fi exclusa si posibilitatea de a se produce fecundarea in cazul in care ziua ovulatiei are o abatere in +/- 1 zi fata de data calculata a ovulatiei. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tu de Petting nu ai auzit, vrei neaparat sa faci o fata sa sufere?!
Ai sa ramai si fara ea, si o sa se si afle ce "cavaler" inteligent ai fost!
Respect-o si nu te fa de cacao, ca in viata totul se intoarce, si inca cu dobanda, de ai sa plangi de numa numa!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa ramana insarcinata daca are contact direct cu un penis care ejaculeaza.
Sansele sa ramai insarcinata in primele 3 zile fertile, sunt de 99%

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da este posibil sa ramana gravida.

| LPCTSTR a răspuns:

Tu nu știi că 'copil' apare numai și numai dacă puțza intră și își lasă "lăpticul" în "găurică"?

| mihaicelsfant a răspuns:

Daca a ajuns sperma pe langa vaginul iei atunci da