| OanaMariaG a întrebat:

Se poate intampla ceva daca am facut dragoste in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
| face2face_5926 a răspuns:

Cu toate ca sunt femeie, unele chestii nu le voi intelege niciodata... 4 zile se poate supravietui fara sex. Pe langa faptul e incomod si scarbos, pericolul de infectii e f ridicat. In final tot aici va veti plange ca nu stiu ce infectii ati facut... Orice infectie la nivel uterin lasa urme si pericol de infertilitate, dar na, fiecare isi controleaza corpul cum poate.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu ati folosit prezervativ, exista un mic risc de sarcina! O prietena medic a ramas gravida exact in mijlocul ciclului, si a facut o mandrete de baiat destept!

Altfel, multa sanatate si placere!

| lyrics a răspuns:

Infectii.
si atentie, riscurile nu sunt 0.
in orice perioada a lunii poti ramane insarcinata.
ca sunt unele zile in care fertilitatea este scazuta, este altceva, dar nu 0.
asa ca mai bine o faceti protejat.
iubiti'va mult

| Ioana2518 a răspuns:

Ceva ce? Te referi sa ramai insarcinata? Nu are cum.tongue

| šρяίηģ a răspuns:

Nu se poate intampla nimic. Esti complet protejata pentru ca zilele menstruatiei nu sunt fertile. Activitatea sexuala din timpul menstruatiei nu influenteaza cu nimic zilele fertile si nici durata menstruatiei (cum mai vad intrebari pe TPU).
Fii linistita!winking

| brosu a răspuns:

Există riscul unor infecţii, în privinţa sarcinii nu există riscuri, dacă ai un ciclu regulat.

| A.be.ce a răspuns:

De obicei, femeia este mai sensibila in timpul menstruatiei decat de obicei. Daca ai facut neprotejat, riscul de a lua diferite boli si de a face infectii este mai mare. Sansa de a ramane insarcinata nu este 0, deoarece la fetele care au ciclul neregulat, ovulatia poate fi intr. una din zilele "rosii".

| cristal_7578 a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistita:*

| crystal123 a răspuns:

Sanse sunt, foarte mici, dar sunt... si plus ca e posibil sa fi luat o multime de boli. asteapta sa iti vina ciclul si vezi ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca n-ar fi o mare problema