| katherinaVonB a întrebat:

happy Se poate intampla ceva daca ai contact sexual in timpul menstruatiei? Multumesc...

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De cate ori ai incercat sa-ti bagi un deget intr-o rana deschisa?
Banuiesc ca niciodata,pentru ca stiai ca te va durea,ca o poti infecta mai rau,ca se poate rupe coaja abia prinsa,faptul ca te-ai fi murdarit de sange era raul cel mai mic.
Cam asa trebuie sa judeci si cu sexul la menstruatie,faptul ca se umple totul din jur de sange e raul cel mai mic.
Dar,intregul tau sistem reproducator e larg deschis ca sa permita scurgerea sangelui,pot intra nestingheriti microbii,sangele nu are proprieteati lubrifiante asa ca risti ranirea vaginului sau a colului uterin,prelungirea hemoragiei,complicatii...
Mai adaug ca o ovulatie spontana nu este de neglijat, asa ca ai putea avea si nesansa unei sarcini, dar cel putin aici, cazurile sunt rare.
Sfatul meu ar fi sa astepti cateva zile.
Bineinteles, tu hotarasti.

| whatevernvm a răspuns:

Poti ramane insarcinata. Nu sunt mari sanse, insa daca esti la sfarsitul menstruatiei e o oarecare posibilitate. Partea buna e ca te scapa de durerile menstruale si e mult mai placut.

| neutrino a răspuns:

Inchide ochii si inchipuieste-ti ce se intampla acolo in aceste conditii. Iti place ceea ce "vezi"?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da o sa ai niste orgasme

| Alcyon a răspuns:

Trebuie neaparat sa te protejezi, fiindca poti ramane insarcinata inclusiv in acea perioada (riscul e mic dar nu inexistent). Ca sa nu mai spun, ca poti face infectii.

| xVictor a răspuns:

Mda. da pot aparea infectii in primul rand iar in al 2-lea nu este nerecomandat dar nici recomandat. sunt dureri mari. si mai multe. o simpla vorba care merita funda Un cavaler adevarat are mereu sange pe sabielaughing