| YourGirl93 a întrebat:

Se poate ramane insarcinata daca intretii relatii sexuale in timpul ciclului menstrual? Mentionez ca a avut loc in ultima zi de menstruatie si a fost sub dus. (influenteaza cumva?)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ultima zi de menstruatie, hmmmmm.E putin cam riscant.Tocmai incepuse sa se formeze noul ovul,dar nu erai in perioada fertila,intelegi? Nu poti face mare lucru deocamdata, parerea mea este ca nu s-a intamplat nimic, dar nu poti stii niciodata.Fiecare organism reactioneaza diferit.Dar, dupa metoda calendarului, nu ar trebui sa fii ramas insarcinata.Sa speram ca nu esti tocmai tu exceptia care confirma regula.Ai 18 ani,cea mai frumoasa varsta, ar fi pacat sa se intample ceva de genul asta, fii mai cu grija putintel.Mult noroc!

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Sunt sanse. Nu conteaza ca erai pe stop.

PS: afla ca si metoda calendarului poate da gresi

| push2gl a răspuns:

Sunt sanse nu conteaza ca e ultima sau prima zi daca esti in respectiva perioada, si nu cred ca influenteaza faza cu dusul atat timp cat a fost penetrare

| lavyBandB a răspuns:

Nu va inteleg fetelorstraight faceDe ce nu va intra in cap ca poti ramane insarcinata chiar daca esti in timpul ciclului menstrualstraight face

| madistrez a răspuns:

Woow! copilasii din '93 au ineput sa faca sez?!? ori ai inceput tu un pic cam devreme, ori am cam imbatranit eu laughing...ca ca erai sub dus mi se pare foarte dragut