| bibiliky a întrebat:

Searaaa! Am o fata la mine in clasa si amandoi avem 11 ani.Eu o plac foarte mult dar nu stiu cum sa i-o zic. Dar si ea ma place. Va rog dati-mi un sfat va implor?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Bibilica, pune-ti bibilica la contributie.
ma rog, lasa timiditatea la o parte, ce naiba mah copii, nu rezolvati nimic, vrei sa ti-o ia un alt pustan inainte?
sho pe ea, pana nu o pierzi, invit-o la un suc, in parc, ofera-te sa o ajuti la teme, fa-i complimente, curaj piciule.

1 răspuns:
| ShowTim3 a răspuns:

O scoti la un suc, la cinema, undeva si ii spui sentimentele (la 11 ani e? esti cam mic pentru asta dar laughing dragostea nu are varste )
Vorbesti cat mai deschis cu ea si vezi cum se comporta, daca vezi ca este timida s-ar putea sa nu fie de acord cu asta. Daca este mai deschisa si i-ai atras atentia inseamna ca vrea... totusi la 11 ani mai asteapta si tu 2-3 ani, dar mai bine acum decat niciodata, nu astepta prea mult daca stii ca te place ca s-ar putea sa se reorienteza. Succes! fundoi? happy
PS: Ce am scris acolo este pentru cineva de mai mult de 14 ani, habar nu am cum gandesc cei mai mici. Orcum daca merge pentru cei de 14-15 ani cred ca merge si pentru cei de 11 ani.