| anonim_4396 a întrebat:

Sentimente in contradictoriu... Am avut un prieten timp de 3 saptamani, il cheama Crsiti. M-am despartit de el din cauza vorbelor urate care erau aruncate de catre prietenii comuni fata de el, doar pe la spate. Nu am putut sa ii explic asta si am hotarat sa ma despart de el afland si ca vorbeste cu o alta fata (acum nu prea mai cred ca vorbea cu ea). Am crezut ca o sa il uit daca imi gasesc alt prieten. Si s-a intamplat in asa fel incat prietenul lui cel mai bun, dar si un bun prieten de al meu sa ma placa si acum suntem impreuna(de 2 saptamani). Saptamana aceasat prietenul meu nu a venit la scoala deoarece este foarte racit. Ieri, fiind Sf. Andrei si de asemenea onomastica mea am impartit bomboane colegilor.Cand am ajuns la el era fericit si imi zambea si m-a pupat cu multa dragoste...am simtit asta. Dupa scoala am mers spre casa cu un coleg care m-a intrebat de ce nu vreau sa ma impac cu fostul. I-am spus ca am pe altcineva si mi-a raspuns ca el inca mai simte ceva pentru mine. Mi-a zis ca el, Cristi, i-a spus ca i-a placut mult cum am fost imbracata si cum aratam. Am vorbit destul de mult (in sensul in care timp de 2 saptamani nu prea am schimbat 2 vorbe cu el). Atata timp cat am fost langa el se simtea fericit, era zambitor, euforic. Ma privea de parca eram din nou impreuna desi stie ca sunt cu cel mai bun prieten al lui. Nu stiu ce sa fac. Nici nu stiu daca il mai plac la fel de mult ca inainte, avand in vedere ca atunci cand il vad imi aduc aminte de cum se purta el cu mine cand eram impreuna, dar, in acelasi timp, il consider inca un copil (e si cu 1 an mai mic decat mine, desi suntem in aceeasi clasa). Simt ca mai tin la el, dar nu stiu daca merita. Ajutati-ma va rog! Dati-va cu parerea si este de ajuns! Si de asemenea LA MULTI ANI de 1 decembrie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La multi ani.
Mr Criu asta posibil ca acum sa fie solo si cand esti solo prima varianta ca sa incepi o relatie ar fi fosta prietena. Impinsi de singuratate uitam cam tot ce s-a intamplat prost si a dus la ruperea relatiei si dorim impacarea.
Iar barbatii sunt atrasi de ce interzis, acum esti cu prietenul lui cel mai bun, cum sa nu te vrea? Isi doreste sa isi arate ca este mai bun ca celalalt.
In orice caz, voi v-ati despartit iar tu ai un iubit pe care il iubesti cat de cat, nu-i asa?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tineai cu adevarat la el,nu ti-ar fi pasat de vorbele nimanui.
Asa ca,ramai unde esti!
Da,te simti tentata,te maguleste atentia lui,iti place ca-i oferi bucurie,te face sa te simti generoasa,minunat sentiment.
Dar,intorcandu-te la el,iar vor incepe vorbele rele de care tu te lasi impresionata,iar il vei parasi,plus ca va trebui sa te desparti si de actualul care nu are nici o vina, asa ca vei parea si teribil de neserioasa, pe deasupra.Un circ intreg!
Ramai cu actualul si asteapta.Vei gasi singura solutia in inima ta!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Vai ma dar ce iti mai place sa strici prieteniile intre baieti.Asta e cel mai grav copilarism vazut vreodata(cred ca tu esti copil nu el), sa te desparti de el si sa te cuplezi cu cel mai bun prieten al lui.

| RedHeart a răspuns:

Asculta-ti Inima...

| valentina17 a răspuns:

Dupa parerea mea lui ii place de tine.cred ca merita sa va dati o sansa atat timp cat si tu mai simti ceva pentru el. dupa aia sa nu regreti ca nu ai vrut sa ii dai o sansa.la baiatul cu care esti acum ti? simti ceva pentru el?