| anonim_4396 a întrebat:

Sunt aura pun si eu o intrebare:

Buna wave...
Vreau sa stiu daca ma place.
si nu sfaturi de genul: intreaba-l in fata, vorbeste cu el.
e mai complicat!
deci...
Ma priveste, inainte(cateva zile) ma privea insa numai cand stateam cu spatele...azi m-a privit ochi in ochi. nu zambea, era asa parca stingher, trist. insa in rest radea alerga...straight face
Pe messenger mi-a spus ca ma iubeste, eu am spus unui prieten, ca sa vada ca numai e cu o colega pe care prietenul o place. Bun, a aflat baiatul de la scoala ( e in clasa a 7 a A >big grin ) mi-a spus ca nu e nimic, si ca oricum nu conteaza. iar eu l-am intrebat :Oricum nu e nimic nu? happy (ma refeream ca nu e nimic intre noi ) si el a raspuns: Nu tongue
Nu imi dau seama daca a inteles sensul intrebarii sau nu.
Il plac foarte mult si i-am zis... mi-a spus ca ma iubeste de mai multe ori. Dar la scoala nu vorbeste cu mine decat Buna, se uita la mine si atat!
aa laughing si mai alearga cu un coleg, mai intra in clasa (se uita dupa mine)... nu imi dau seama ce vrea, ce ar trebui sa fac, si cum!
Sincer...

Răspuns Câştigător
| FrumusicaAndreea a răspuns:

Comportamentul sau in sala de curs se datoreaza faptului ca chair te iubeste, dar ii e rusine ca lumea sa afle de sentimentele lui fata de tine.
O sa se termine cu happy end, vei vedea.
Succes in dragoste si la scoala, frumoaso.

12 răspunsuri:
| andreeaaa1 a răspuns:

Pai pe mess l-ai putea intreba auzi tu chiar ma placi.AStepti si tu raspunsul, iar daca spune da si nu are prietena ai sanse iar daca spune nu poti sa ii spui ehhh eu te plac si cu timpul poate te va place si el.Succces!
D33@

| aniriiiiii a răspuns:

Eu as zice sa vorbesti cu el, pe mess, daca si tie iti e rusine asa si sa ii spui ca e cu totul alta persona pe mess, iar daca nu zi`i in fata! Sau intra tu in vorba cu el, poate e timid. Am patit`o si eu, de obicei baietii sunt mai indrazneti p mess, e si normal, e mult mai usor sa te exprimi in scris decat verbal.Si i-am zis baiatului respectiv pe mess lucrul asta si ca eu m`am indragostit de baiatul de pe mess care vorbeste deschis nu de cel rusinos si a functionat laughing SUcces!:*

| DenisaMetal a răspuns:

Pai priveste-l si tu zambestei si tu happy

| mAkE_2626 a răspuns:

Buna, pai dupa cum face, te place, te iubeste, cel mai probabil ii e rusine de el, nu are tupeu.Cand esti baiat la inceput nu ai tupeu sa faci nimic, findca nu stii cum reactineaza fata, daca te faci de ras sau etc. Poate nu a inteles intrebarea, si chiar daca viata merge inainte, esti frumoasa, esti micuta, ai toata viata inainte, si distreaza-te cat esti mica. fundita; x?

| PandaGirl a răspuns:

Pai daca baiatul ti-a spus ca te iubeste inseamna ca te place. Faptul ca la scoala nu prea vorbeste cu tine sau sa stea cu tine probabil e din cauza ca ii e rusine sa isi arate sentimentele in fata intregii clase. Daca tu chiar il placi ar trebui sa ii spui intr-un loc rezervat sau pe messenger.Defapt baiatul este cam confuz daca il placi sau nu pentru ca uh nu i-ai spus ca ii placi el macar ti-a spus sentimentele lui.Incearca si mult succes!

| Shammal a răspuns:

Daca spui ca il placi, fa cea ce simti sa faci, alunga-ti orice indoiala, asteptare si fa pur si simpu cea ce simti; nu te gandi mai departe de momentul prezent, urmeaza-ti entuziasmul, joacate, descopera, lasa-ti imaginatia sa zburde big grin
cand se uita la tine, simti sa il strangi in brate? daca da, du-te si i-al in brate!

| 10011993 a răspuns:

Pay sincer eu cred ca si el te place si tu il placi! singura chestie este ca sunteti amandoi destul de timizi pentru a va exprima sentimentele unul fata de celalalt! nu pot decat sa te sfatuiesc sa iesiti undeva impreuna si sa discutati despre voi!big grin ii poti propune asta pe mess!:* mult succes!:*

| dorothea_1994 a răspuns:

Nu te astepta sa despachetese sentimentele lui fata de toti in clasa. nu e chiar asa usor! sau tu ai putea sa faci asa? tongue
eu zic sa te apropii prin zambete, priviri, scrisorutze dinalea marunte in timpul orei laughing). iar apoi mess si telefon mai departe.
nu te ingrijora prea mult si nu te tot gandi la ce ar putea sa fie. traieste clipele alea cand va simtiti bine. iar lui sa nu ii spui ca te tot intrebi oare ce e intre voi si ce simte!
e un lucru enervant pentru un baiat asa ca poarta-te frumos si buna ( nu prea buna) fi distractiva

si de ce nu? eu zic ca ai putea sa faci si tu un prim pas. sa mergi la el cand e cu prietenii si sa te implici asa putinwinking

caputzu sus si zambetul pe buze dragutzowinking :*

| Mariiia_4884 a răspuns:

Hei. Cel mai bun, rapid sfatlaughing fara momente '' siropoase '' [urask], este sa. ii spui, cand il vezi. helaaau nu mai bagi lumea in seaama?!big grinparerea mea.

Zbye[:].

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite sa-ti spun eu ceva... mie imi place un baiat de a saptea, eu fiind a sasea, el avand experienta cu fetele, eu nemaiavand niciodata iubit si chestii, el ma place, asa imi da de inteles pe mess, asa mi-a spus si un prieten de al lui ca ma place si...iti dai seama, dar cu toate astea nu ma baga in seama la scoala.nu stiutu ce sa fac nici eu, dar in seara asta imi fac curaj si-l intreb daca e adevarat si daca vrea sa se combine cu mine, de fapt il fac pe el sa ma intrebe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

V-as fi dat fundita la toti straight face, dar nu se poate. Asa ca pe langa fundita acordata unuia dintre utilizatori v-am dat si cate un folositor! happy
Multumesc de incurajari, chiar va pricepeti! tongue