| elizabethdanalache a întrebat:

Sex nu am mai fact pana acum sex si mereu am frica chiar si cu prezervativ sa raman gravida ceva sfaturi care is cele mai rezistete prezervative? stiu tot` ce se poate despre metodele contraceptive doar ca imi e frica atata tot. si cum cer sa fac sex iubitului meu? eu ar trebui sa aduc prezervativele sau el el nu m-a facut o cum isi da seama care ii marimea potrivita?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Biatul trebuie sa cumpere prezervativele, ca nu-i stii tu masura penisului lui!
Este extrem de important sa-si cumpere masura perfecta pentru grosimea penisului lui, ca sa nu se rupa, daca sunt prea mari (largi), pentru ca asta este unicul risc, cand cumperi prezervative mari, se invart pe penis in timpul sexului, pana se intind la maxim si pocnesc.
Pensiuls e masoara cu un metru de croitorie, doar grosimea lui, s in functie de grosime, se cumpara masura de prezervativ (scrie pe cutie).
Te sfatuiesc sa-ti incepi vaiat sexuala dupa 18 ani, cand esti majora si ai capat de scoala. cand ai posibilitatae sa-ti cresti copilasul, daca cumva apare si cand nu iti distruge scoala si viitorul.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care MARIMEA prezervativului este exact cea care se potriveste perfect pe grosimea penisului in proportie de peste 99% din cazuri prezervativul va rezista si va ramane intreg si intact pana dupa ce se termina actul sexual. Dar pentru a fi pe deplin asigurat ca protectia va fi eficienta si va rezista in mod garantat, intotdeauna prima data trebuie sa te asiguri ca a fost scos/eliminat aerul din balonasul rezervor cu rolul de a colecta sperma ejaculata. De asemenea dupa montarea prezervativului acesta trebuie sa stranga suficient de tare penisul fiindca doar asa devine un asa zis ''corp comun'' si ca urmare prezervativul va perfect lipit de pielea penisului (de preputiu) intins, fara cute, incretituri, fara posibilitatea de a se misca, roti, aluneca, si mai ales fara sa mai existe sau sa persiste, nesansa de a se rupe. Sanatate!