| anonim_4396 a întrebat:

Sexul neprotejat in perioada ovulatiei dar fara ejaculare in interior duce aparitia unei sarcini? happy

7 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Poate duce in proportie de 25% daca lichidul preejaculator ajunge in vagin

| roxaa15 a răspuns:

Ar fi bine in perioada fertila s folosesti prezervativu, deoarece lichidul preejculator pe lang faptul ca este lubrifiant poate contine spermatozoizi, sansele sunt mici dar mai bine previ decat sa te trezesti cu o sarcina nedorita.Bafta

| Lia09 a răspuns:

Degeaba te joci cu proportii de nu stiu cat la suta. Pur si simplu exista riscul, si cu asta basta!
Abtine-te sau foloseste prezervativ, nu crezi ca-i mai simplu?!

| NonEinstein a răspuns:

In proportie de 5-17% mai exact.

| subfocus a răspuns (pentru NonEinstein):

Ai masurat tu?

| NonEinstein a răspuns (pentru subfocus):

Personal nu, da studile asa spun.

| napoleon16 a răspuns:

Nup