| TsunamiiiYay a întrebat:

Sexul oral e "neaparat" inainte de actul sexual in sine? Intelegeti voi unde bat.

Răspuns Câştigător
| Anabela777 a răspuns:

Nu. E decizia ta daca vrei sa-l faci sau sa-l primesti. Dar gandeste-te ca e placut. Iar pentru o fata sa-l pirmeasca e si mai placut, asta pregatind-o pentru actul sexual mai bine.

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face cand aveti chef, inainte, dupa, in timp. Nu vad de ce ai impresia ca exista o regula.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este obligatoriu sexul oral inainte de actul sexual!
Atunci cand se cere asa ceva, persoana care cere trebuie sa fie pregatita sa si ofere, adica intai iti face el sex oral, dupa care ii faci tu lui.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu neaparat, eu nu i-am cerut ei niciodata sa imi faca sex oral, desi eu ador sa-i fac ei sex oral tot timpul si inainte si dupa si cu orice ocazie. daca ea simte si vrea da, dar de cerut nu ete cazul, zic.

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

Serios, tu ai citit ce ai scris? Sexul de oricare ar fi el se face cu pasiune și fără chestii de genul.tu faci asta, eu îți fac asta... Daca tu gândești cum ai scris sincer nu mi-aș dori ever o partenera de genul tau. Trebuie sa îți reconsideri modul de a vedea lucrurile?

| TsunamiiiYay explică (pentru Quassaar):

Voiam sa intreb, mai pe direct, daca pot trece direct la cel vaginal, voiam sa sar peste cel oral happy. Fiecare cu dorintele lui.

| Quassaar a răspuns (pentru TsunamiiiYay):

Dragul-draga mea..nu sunt reguli atunci când faci sex. Te comporți exact așa cum simți față de partenera-partenerul tău. Cu cât condimentezi partida cu atât o să fie mai plăcut de ambele părți. Preludiul este cel mai important moment, iar fără sex oral se pierd multe senzații. Dar așa cum ai spus și tu..fiecare cu dorințele lui. Te sfătuiesc însă sa tii cont și de dorințele partenerului?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Quassaar):

Este strict problema ta ce vrei sa faci in privat cu partnerul. In orice caz, cand pretinzi ceva de la partner, fii pregatit sa si oferi!
Ma refer aici la faptul ca sunt extrem de multi baieti care vor sa primeasca sex oral, dar nu sunt dispusi sa ofere, ceea ce nu este corect fata de fata.
Intr-o relatie de dragoste adevarata poti increca tot ce-ti trece prin minte, daca partnerul tau este deschis la minte, iar sexul oral nu este un lucru care sa fie impus, sau cerut, fiind prezent sau absent, dupa bunul plac.
S-a pus intrebarea daca sexul oral TREBUIE sa fie prezent inainte de partida de sex si am spus ca NU!
Nu trebuie sa faci ceva ce ti se impune sau cere, daca nu esti dispus sa faci lucrul ala.
De aceea consider ca, un baiat/barbat cand ceri asa ceva, sa fii pregatit sa ofere tu intai, ca partenerei sa-i fie usor sa ofere la randul ei.
Cred ca nu ai experimentat niciodata senzatii exctraordinare fara sex oral, de aceea vorbesti asa. Poti atinge orgasme intense si fara sa apelezi la sex oral, daca stii sa folosesti penisul ala sau sa apelezi la jucarii sexuale, daca nu esti prea dotat.

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

laughing Mai pot spune ceva? Intru totul de acord cu tine. laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Quassaar):

Dar dorintele partnerei unde sunt?
Vad ca la tine primeaza sexul oral, dupa cum te experimi aici "iar fără sex oral se pierd multe senzații"... ceea ce ma duce cu gandul ca, esti ori obsedat de el, ori dependent de el.
Dar nu vorbesti deloc de cat sex oral oferi tu partenerei. De ce?

Acum, dat fiind faptul ca o fata/femeie se excita mult mai greu decat un barbat, de ce nu incepi partida (preludiul) cu un sex oral facut fetei/femeii, ca sa o pregatesti intai pe ea?
Eu cred ca poti obtine mult mai multa satisfactie in pat, iar partida sa tine mult mai mult, daca nu incepi cu oralul.

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga mea, nu mă înțelege greșit; sunt cu totul PENTRU sexul oral oferit partenerei. N-am impus niciodată să primesc ce am "dăruit". Am afirmat faptul că preludiul este cel mai important și aici mă refer in principal la cel al partenerei. Dacă ea este "încălzită" bine atunci și tu ca bărbat beneficiezi de senzatii amplificate. Eu sunt un lesbian convinslaughing) daca înțelegi ce vreau sa spun...laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Quassaar):

Da, am inteles foarte bine la ce te referi. Un barbat destept si care-si iubeste partenera, cred ca ar trebui sa fie "un lesbian convins", ca sexul sa fie pe deplin excelent, pentru amandoi partenerii.
Banuiesc ca ai ani destui ani de experienta sexuala, ca nu pari a fii novice in domeniu laughing

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

Un bărbat trebuie sa fie și modest, mai ales în "public". Să trecem peste anii de experiență și experimente...laughing))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Quassaar):

Evident ca, un barbat desptept, nu va comenta niciodata in public sau printre prieteni, viata lui intima si nici picanteriile folosite.

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

Am incercat un P.M.dar nu primești decât de la prieteni. Voiam să îmi satisfaci o curiozitatehappy.

| TsunamiiiYay explică (pentru Quassaar):

Imediathappy

| Quassaar a răspuns (pentru TsunamiiiYay):

M-ai blocat..imediat..ce?

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul oral atat cel primit cat si cel practicat de tine, poate fi efectuat in orice moment al partidei de sex : inainte de sexul propriu zis, in timpul preludiului, in timpul eventualelor pauze din timpul actelor sexuale, cat si dupa terminarea sexului, adica in timpul destinat relaxarii de dupa...''extenuare''. happy Spor la munca. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Poate fi înainte, după sau "în loc de".
Nu e nicio regulă.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sexul trebuie sa fie placere. Deci daca unul dintre parteneri nu agreaza sexul oral, celalalt trebuie sa-l inteleaga.