| Ionut3399 a întrebat:

Simt nevoia sa scriu si poate pot fi ajutat, eu si prietena mea ne-am despartit, ne iubim foarte mult, enorm doar ca suntem foarte diferiti si nu merge nimic. Avem lipsuri, ne certam des din cauza diferentelor si s-a incheiat. Dar iubirea e in comun si e identica insa ea spune ca e intre cariera si mine, pentru ca ce isi doreste ea e sa plece sa calatoreasca mult eu evident am alt scop si nu o sa mearga asa. M-am simtit pus pe locul doi cand stiu ca am dat tot ce am avut si am alergat atat dupa ea. Nu stiu sincer ce variante am si ce sa fac, ce sfaturi aveti? E doar o parte mica povestita, relatia a durat un an.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lorennn a răspuns:

Sa o lasi un timp, poate isi va da seama ca îi lipsesti, daca este pentru tine nu iti face grijii se va intoarce. Stiu ca doare, insa acum nu poti face decat sa-i respecti decizia pe care a luat-o si sa iti gasesti un hobby ca sa uiti de ea. Incearca sa te focusezi si tu pe cariera sa-i demonstrezi ca este importanta. Cam asa sunt fetele acum, vor cariera, sa calatoreasca. Ofera timp, timpului pentru ca cu sigurata ceva ti-a pregatiti si este pe drum.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când în relație apare altceva pe primul loc, relația se termină.
Vorba țiganului din filmul Șatra, mai mult ca tine iubesc libertatea.
Dacă o iubeai și te iubea, călătoreați împreună iar ea te ajuta pe tine să îți atingi scopul. Așa că, next.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să spui că vă iubiți dacă v-ați despărțit.
Dacă nu puteți fi împreună ar trebui să accepți asta și să mergi mai departe.

| ywar a răspuns:

Ne iubim, dar ne-am despartit? Uite ce non-sens debitezi. Aveti vise diferite. Ce nu e clar?
Cine vrea cu tine, nu te paraseste.
Un om care iubeste va fi cu tine la bine si la rau, chiar daca ar fi sa-si lase propria piele.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Am trecut prin ceva asemănător și cel mai bun sfat pe care îl poți primi chiar dacă nu vrei sa îl accepți, este sa treci peste.
Găsește-ți ocupație, cum ar fi sa ieși cu altcineva sau pur și simplu sa vorbești cu o alta fata. Pe mine m-a ajutat foarte mult.