| RAY a întrebat:

Sincer băieți va doriți o aventura sau o relație serioasă? Fetele considerați că băieți vor doar sex?

31 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Clar aventuri! burlac pe viață fratee

| Lupică27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Iar dai petrecere in salonul de psihiartie? vezi sa nu te dea afara.

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dar tu nu simți nevoia emoțională de a iubi?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Nu frate

| Lupică27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Pe tine? laughing)

| StoicAnalysis a răspuns:

O relatie serioasa.

| Lupică27 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Cu cine?

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Platonica sau realista?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Vrei sa spui ca cea platonica nu este reala? laughing

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Lupică27):

Cu o femeie de preferabil laughing

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Aia platonica nu implica sentimente, atractie fizica

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Implica sentimente, dar nu cele romantice. Atractie fizica poate insemna si o imbratisare, un noroc, sau alte atingeri care nu denota ceva romantic.

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Atractie fizica inseamna erectie

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Aia e atractie sexuala. Eu daca dau noroc cu o fata nu o sa am o erectie, si nici daca o imbratisez. Astea doua sunt considerata o atractie fizica de prietenie.

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Poate esti gay sau asexual

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Nu. Sunt doar civilizat.

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Nu,omul nu este civilizat dacă era se năștea și manca cu tacâmuri, omul e o ființă penibilă, jalnică, care se auto amăgește, dorința sexuală este înnăscută

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Vorbeste in numele tau. Daca tu nu te poti controla, nu inseamna ca suntem toti la fel.

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Auto controlul tine de glucoza din creier dar are o limită, nimeni nu poate să facă să nu aibă erecție e cv involuntar

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Glucoza doar alimenteaza creierul cu "energie". Auto controlul tine de disciplina pe care o antrenezi in mod psihic.

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17279852/
tu crezi ca eu afirm aiureli
Autocontrolul necesită o anumită cantitate de glucoză pentru a funcționa neafectat. Un singur act de autocontrol face ca glucoza să scadă sub nivelurile optime, afectând astfel încercările ulterioare de autocontrol.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Normal ca afecteaza, dar nu atat de tare incat sa faci ca toate alea laughing. In general nimeni nu are nivelul de glucoza atat de scazut incat sa sara atat de tare peste antrenamentul tau din spate de autocontrol. Glucoza o gasesti in mai toate alimentele pe care le mananci in ziua de azi. Deci afirmatia ta cade din start. Si revenim deci la faptul ca tu nu ai pic de autocontrol, dai vina pe glucoza ta din sange si te amagesti ca asa este normal.

Problema ta cu erectia care se activeaza la stimulii normali de contact cu persoana de sex opus, adica prin imbratisare, noroc sau alte atingeri care nu duc la un act sexual, este datorita faptului ca nu ai avut in preajma ta in mod regulat, prezente feminine. Si in cazul asta e si normal sa ti se ridice bastonul chiar si de la o privire, daca tu nu ai stat pe langa o femeie in mod regulat.

Deci de aici tragem concluzia ca esti singur si nu esti obisnuit sa stai langa femei.

| RAY explică (pentru StoicAnalysis):

Omule eu vorbeam de chestii involuntare,intrerupe tu voluntar setea,foametea,atractia e ceva involuntar tu poti avea auto control dar niciodata inainte si doar apoi, cum a spus un cercetator, simtim involuntar foametea dar putem alege sa ne auo control, nu ai tu ca barbat hetro sa simti cv cand vezi o fata dezbracata pentru ca mai mult sange se duce spre penis deca spre neurocortex, nu doar dezbracata si daca iti place sanii ei, fundul, colanti ei, fata ei

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RAY):

Cine a zis ceva de femei dezbracate? Eu am zis doar te atingeri normale ca tinutul de mana sau alte atingeri care nu duc la stimuli sexuali. Nu devia subiectul. In cazul de fata poti vorbi de autocontrol. O dai din fanta in pepsi si ma iei pe ocolite cu termeni neurologici, cand de fapt simplul lucru pe care l-am spus initial era faptul ca nu toate atractiile fizice sunt de natura sexuala si nu ti se scoala bastonul de la atingeri care nu duc la acte sexuale. Asta a fost de fapt toata esenta discutiei.

| Lupică27 a răspuns:

Am avut norocul sa prind un pic din vechea garda, pe vremea cand fetele se frecau pe rupte si nu erau asa ciudate ca in ziua de azi, deci pot spune ca mi-am trait traiul, mi-am mancat malaiul.
Nici nu-mi pare rau ca n-am o relatie stabila in ziua de azi, cel mai probabil m-ar enerva maxim si as pune eu capat relatiei la cat de ciudate sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| hipotronic a răspuns:

Salut! Personal niciodată nu am înțeles de ce și-ar dori cineva o aventură. Dacă puteam anticipa o aventură dinainte nu o mai făceam pentru că nu mă satisface cu absolut nimic. Pot înțelege dacă încerci cu cineva și iese o aventură, pentru că intenția ta a fost de ceva pe termen mai lung iar dacă atât s-a putut rămâi cu experiența. Deci categoric o relație stabilă pe termen lung, cu atât mai mult cu atât mai bine, câtă vreme relația e una în care evoluăm amândoi într-o manieră constructivă

| RAY explică (pentru hipotronic):

Un roman idealist, ai erecție vrei sa xxx