| anonim_4396 a întrebat:

Sorry de categorie big grin Heii, imi puteti spune care sunt problemele Globale de mediu? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| RazvanGeorge a răspuns:

Poluarea aerului, poluarea apei, poluarea fonica

cele care provoaca acestea sunt: masinile care sunt in numar din ce in ce mai mare, fabricile, uzinele si centralele nucleare

Masuri impotriva poluarii: Folosirea bicicletelor, dotarea fabricilor/uzinelor cu filtre de aer, si luarea unor masuri de siguranta pentru ca centralele nucleare sa NU fie deloc periculoase