| KattyKatt230399 a întrebat:

Sorry de intrebare. De vreo doua zile prietenul meu baga degetele in vagin, cu forta, e posibil sa ma dezvirgineze daca continuam asa? Nu am dureri, doar un pic fiindca si normal ca o sa simt ceva dupa ce imi baga 4 degete, si nici singe nu curge. Pot sa am probleme din aceasta cauza?

16 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

E posibil sa te fi dezvirginat deja. Eu asa am fost dezvirginata, doar ca la aproape 19 ani. Nu o sa ai probleme, doar ca nu e indicat sa se intample lucrul asta in exces, si la varsta asta, dar asta e problema ta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica cu forta? te violeaza?

| KattyKatt230399 explică (pentru suntserios):

Nu, adica le baga tare, si apasa tare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat ( introducând 4 degete ), cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Daca ti-a bagat 4 degete, inseamna ca ai himen elastic. Sfatul meu e sa nu mai faci astfel de lucruri. Esti prea micuta sa-ti incepi viata sexuala. Gandeste-te ce batai de cap o sa ai pe urma: o sa stai cu spaima, de fiecare data cand iti intarzie ciclul, o sa fii nevoita sa mergi periodic la ginecolog (fiindca femeile ce nu mai sunt virgine se confrunta adesea cu tot soiul de afectiuni ginecologice), daca ti se rupe prezervativul sau aluneca, o sa crezi c-o iei razna etc. Ce-ti trebuie asa ceva?!

| KattyKatt230399 explică (pentru Alcyon):

Eu nu vreau sa-mi pierd virginitatea, si nici prietenul meu nu vrea acum sa faca asta fiindca sunt mica dar intiplator a introdus degete doar pentru a provoca placere si nu ne mai puteam opri.

| Alcyon a răspuns:

Nu-l mai lasa sa-ti bage degete pe unde nu trebuie. De la chestia asta, se ajunge usor la sex. In afara de asta, risti sa faci infectii vaginale, de la microbii de sub unghii.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Da este posibil sa te dezvirgineze daca reuseste sa iti rupa himen-ul. Totodata ca sa nu ai probleme este foarte importanta igiena lui si unghiile cum si le taie sa nu aiba colturi.
Daca nu simti nimic dupa ce pune un deget inseamna ca el nu are experienta si ca nu stie unde sa te atinga efectiuv si cum sa miste degetul, ceea ce iarasi nu este bine.
O zi placuta,

| benga94 a răspuns:

Nu e posibil, pentru ca deja tea dezvirginat, o data ce a introdus 4 degete in vaginul tau nu mai esti virgina cu siguranta, si un deget daca iti introducea si era acelasi lucru dar 4! Deci gata nu mai esti virgina nu mai sta cu gandul la ceva care deja s-a intamplat, mai bine spune-i sa incerce cu instrumentul ca iti va placea mai mult decat degetele!

| KattyKatt230399 explică (pentru benga94):

Dar pot sa am ceva probleme daca am inceput devreme?

| benga94 a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Pai depinde citi ani ai?

| KattyKatt230399 explică (pentru benga94):

| benga94 a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Nu are nimic majoritatea isi incep la 15 ani viata sexuala acum depinde cum te simnti si cit de brutal tia introdus degetele

| KattyKatt230399 explică (pentru benga94):

Ma simt bine, si a introdus destul de brutal, dar singe nu a curs, cum sa inteleg daca mai sunt virgina sau nu?

| benga94 a răspuns (pentru KattyKatt230399):

Nu e neaparat sa iti curga sange, la unele femei curge la altele nu curge nici o picatura depinde de himen, tiam lasat mesaje si in privat

| ioana8481 a răspuns:

Tu mai eşti virgina.Virgina eşti până când o sa îţi începi viata sexuala, chiar daca ai himenul rupt