| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi cum se foloseste un test de sarcina...in cutie nu am gasit prospectul

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde ce test de sarcina ti-ai cumparat. Daca nu ai gasit indicatii in pachet, trebuie sa scrie undeva pe cutie. Bafta!

pa, pa.

| blue-star a răspuns:

La testul de sarcina se foloseste urina, adica urinezi pe el - pentru a evita reactiile fals negative, cel mai sigur raspuns este cel al unui test facut dupa cel putin doua saptamani de la contactul sexual posibil fertilizant. Testul trebuie sa fie facut dupa aproximativ doua saptamani de la contactul sexual fiindca in tot acest timp, daca exista o sarcina in dezvoltare, nivelul proteinei HCG creste suficient de mult pentru a putea fi detectat de test. Altfel, daca nivelul este scazut, s-ar putea ca testul sa nu detecteze prezenta HCG si asta inseamna un test fals negativ - sarcina exista dar testul este negativ.

| 80Cris a răspuns:

Du-te, cumpara-ti un alt test, citeste ce scrie pe cutie inca din farmacie iar daca in continuare vei avea nelamuriri, intreaba farmacista. Nu-i nici o rusine sa intrebi.

| soricica a răspuns:

Intotdeauna sunt indicatii de folosire, ori pe prospect ori pe cutie.
Bye:*

| cosmina16 a răspuns:

Ai reusit sa-l faci?

spune-ne si noua...esti sau nu insarcinata?

| Daria1001 a răspuns:

Nu reusesc nu-mi mere