| Koko21 a întrebat:

Spuneti-mi repede simptomele de sarcina

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Borasti, nu-ti mai vine ciclul, iti creste un al 3lea ochi...

| Koko21 explică (pentru whatevernvm):

Inceteaza de fapt incetati toti jigniti lumea atat poate pentru voi e amuzant dar pentru ceilalti nu

| whatevernvm a răspuns (pentru Koko21):

Aa? ce-ai fumat?

| Koko21 explică (pentru whatevernvm):

Nimic am intrebat pentru o prietena stii cumva care sunt simptomele?

| whatevernvm a răspuns (pentru Koko21):

Nu ii vine ciclu ba, ala e primul. Altele: greata, sensiblitate a sanilor, oboseala

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele de sarcina nu apar in mod obligatoriu, nu se manifesta in cazul tuturor femeilor insarcinate astfel ca pot lipsi pe intreaga durata de sarcina pana in momentul nasterii, in consecinta anumite simptome nu reprezinta automat vreun indiciu. Momentul aparitiei acestor simptome in cazul ca totusi exista o sarcina se nu se manifesta inainte de 5-6 saptamani, se produc doar din momentul in care apare pentru prima oara embrionul in placenta. Simptomele aparute in zilele urmatoare unui sex pot fi doar de natura medicala, deoarece nu au absolut nicio legatura cu o posibila sarcina fiindca ovulul fecundat se transforma intro sarcina efectiva doar dupa momentul nidatiei adica dupa trecerea unei perioade de 8-12 zile din momentul ovulatiei. Multa sanatate.

| ywar a răspuns:

Voi aveti 16 ani si vorbiti de sarcina... in ce lume traim? Sunteti in toate mintile?

| raluk27 a răspuns:

Nu era mai ușor sa tastezi pe Google si sa afli singura, decat sa vrei mura-n gura aici? Ai net sub nas.

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Stari de greata, ameteli etc

| Diaconu_Măriuca_1998 a răspuns:

Intarzierea menstrustiei, stari de greata, colorarea inchisa a mameloanelor si presentimentul de a fi gravida