| mentholinks a întrebat:

Sta sexul la baza relatiilor dintre tineri? Poate sta in picioare o relatie daca unul din parteneri nu e satisfacut pe plan sexual?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pana pe la 16-17 cred ca da, de dupa anii astia n-am mai auzit.

| RAY a răspuns:

Sexul practic practic uneste cei doi parteneri,sexul face ca cei doi sa se iubeasca tot mai mult, dar relatile in care sexul nu este de la bun inceput rezista mai mult, practic nu sexul este baza si iubirea, intelegerea, in ziua de azi baza unei relati este sexul de asta multe relati se duc repede

| sofisis a răspuns:

Niciodata o relatia nu a rezistat fara sex de calitate. Nici in istorie, nici in zilele noastre. Niciodata. Sexul este ceea ce uneste partenerii. Daca ala e inexistent sau prost...e nasol

| alina2k18 a răspuns:

Daca unul din parteneri e nesatisfacut sexual e naspa...
Eu nu as sta intr-o relatie asa. Am fi doar prieteni buni si atat, nu iubiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca daca persoana respectiva se desparte de partener doar ca nu ii face sex... asa cum isi doreste, e un figurant care cauta de la relatia respectiva doar raporturi sexuale sau doar asta il intereseaza cel mai mult. O relatie unde exista sentimente ale partenerului "nesatisfacut"va rezista chiar daca celalalt nu face sex "ca la carte"...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate.

| Mrlove2017 a răspuns:

Rezista relatia atunci cand exista o a treia persoana care il satisface pe cel nesatisfăcut

| Pedocandy69 a răspuns:

De ce sa stea in picioare si nu in fund?