| Just4FunIE a întrebat:

Stie cineva cam cat costa o spermograma si cum poate afla o femeie daca poate face copii sau nu... FUNDA

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai tot ce iti trebuie aici:
http://www.focuslab.ro/Informatii/Spermograma.aspx
In ce priveste pretul, nu stiu cat de actualitate este, dar citeste aici:
http://www.clinica-promed.ro/......grama.html
Imi cer scuze pentru modalitatea de raspuns, dar cred ca informatiile exacte iti pot fi de un real folos.
Mult noroc!

1 răspuns:
| mada_5472 a răspuns:

O spermograma este 60-70 de lei, depinde de laborator. daca banuiti ca ar fi vorba despre o problema de fertilitate cel mai indicat este ca barbatul sa isi faca mai intai o spermograma si abia dupa aceea daca totul este in regula cu el, sa isi faca si femeia investigatii. Asta pentru ca investigatiile pentru a vedea daca o femeie poate avea sau nu copii, sunt un pic mai neplacute si sa nu fie nevoita sa treaca prin asta numai daca este neaparata nevoie. Sper ca te-am ajutat. Multa, multa bafta!