| Shimozukushiki a întrebat:

Stiti un obiectiv turistic dar vreau sa contina: incadrare geografica, flora, fauna, descrierea obiectivului si metode de promovare si ma faceti sa merg acolo cum ar fi au mancare buna etc...

Răspuns Câştigător
| HIldana a răspuns:

In ardeal, aproape de Sovata este un loc foarte frumos, Campia Cetatii. Este un loc parca din alta tara, unde te poti duce inclusiv la pescuit, ce prinzi iti pregateste personalul de acolo, sau iei cu tine acasa. Este un obiectiv turistic nemaipomenit de frumos, si foarte bine amenajat. Aprope, in raza de 25 km este Sovata, Praid si Korund. La Praid daca te duci vara este salina si strandul cel mai sarat din tara, unde au dusuri cu apa calduta. La Korund este expozitie de vanzare cu tot feluri de lucruri artizanale. Eu zic ca merita. A si toate astea chiar in apropierea unor paduri frumoase, bune si de mers cu cortul, si cu trasee. Funda?

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Mi a Placut intrebarea ta pana am ajuns la mancare.:))

Iti pot recomanda sa mergi la Manastirea Cetatuia!
http://www.crestinortodox.ro/......67995.html
intra pe linkul de mai sus si ai sa te minunezi ce panorma!
Despre mancare insa nu ti pot spune nimic!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Adică, mai exact, vrei ca noi să-ţi facem TEMA!

Nu se fac teme pe TPU - vezi Regulamentul!

O zi frumoasă.

| greyhound a răspuns:

Delta Dunarii. Ciorba de peste e dementiala